Ciemność nad Tristram w Diablo 3 powraca

Blizzard zapowiedział powrót Ciemności nad Tristram w Diablo 3. Wydarzenie wprowadza kampanię z Diablo 1 na krótki okres.

ciemność nad tristram w diablo 3 powraca

Diablo 1 rozpoczął sukces Blizzarda, dzięki któremu firma rozwinęła skrzydła. Zbliżająca się 25 rocznica gry pozwoli graczom ponownie przejść całą kampanię Diablo 1 w ramach wydarzenia Ciemność nad Tristram, która dostępna będzie za pośrednictwem Diablo 3.

Kolejna rocznica premiery Diablo zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią doroczne wydarzenie Ciemność nad Tristram! Bez względu na to, czy jesteście weteranami serii chcącymi przeżyć raz jeszcze dreszczyk dawnych emocji, przemierzając podziemia złowrogiej Katedry, czy to wasza pierwsza podróż do przeszłości sagi Diablo – te stanowiące hołd dla naszej kultowej gry podziemia są właśnie dla was.

Ciemność nad Tristram pozwoli graczom przemierzyć wszystkie poziomy katedry w Tristram w stylizowanej grafice w technologii RetroVision, by stoczyć bój z samym Panem Grozy, Diablo na najniższym poziomie katedry. Dodatkowo w grze pojawiają się starzy przeciwnicy jak Butcher, Skeleton King, Lachdanan czy Archbishop Lazarus.

Ciemność nad Tristram od 1 stycznia

Wydarzenie Ciemność nad Tristram rozpocznie się 1 stycznia o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego. Wtedy też w grze pojawią się Kultyści, którzy rozpoczną swoje rytuały. Gracze będą mogli w trybie przygodowym podążać za ich tropem by znaleźć portal do przeszłości Tristram. Ten z kolei otwarty zostanie 4 stycznia o tej samej porze.

Całe wydarzenie zakończone zostanie 1 lutego o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego.

Nagrody za udział w Ciemności nad Tristram

Deweloperzy przygotowali dla graczy kilka nagród za udział w wydarzeniu. Ciemność nad Tristram zapewni graczom niepowtarzalne wzory do transmogryfikacji, osiągnięcia, portrety czy nowe zwierzaki. Wśród tych ostatnich jest Butcher oraz Królewskie cielę.

Anniversary Event Items 550x309.gif

Samo wydarzenie zostało wprowadzone po raz pierwszy w styczniu 2017 roku wraz z patchem 2.4.3.