Diablo 3 z 2005 roku było znacznie mroczniejsze

W sieci pojawiły się kolejne koncept arty z anulowanego Diablo 3 z 2005 roku. Gra wtedy miała być znacznie mroczniejsza.

diablo 3 koncept art

Diablo 3 w trakcie produkcji zmieniało się kilkukrotnie. Ale tylko jedna wersja pochodząca od oryginalnych twórców Diablo 2 (dawne Blizzard North) wprowadzała mroczny klimat rozgrywki. Jeszcze kilka tygodni temu prezentowaliśmy Wam prace Oscara Cuesty, byłego już starszego artysty 3D w Blizzard Entertainment.

Tym razem jednak kolejny artysta ujawnił swoje koncept arty gry, które prezentują dosyć mroczny klimat Diablo 3. Twórcą tych prac jest Tim Tao. Na pierwszych zrzutach widzimy atak Płonących Piekieł na struktury podobne do Bastion’s Keep. Kolejne zrzuty pokazują nam rendery z ówczesnego silnika gry, a ostatni zrzut ulepszoną wizualizację Niebios.

Powiedzmy sobie szczerze, modele może i nie są wykończone, ale pokazują w jakim kierunku zmierzali deweloperzy Diablo 3. Według mnie wizja ta jest znacznie ciekawsza i mroczniejsza.

Mimo wszystko Diablo 3 to udany produkt. Nie taki jakiego oczekiwaliśmy ale równie grywalny. W końcu miliony graczy nie mogą się mylić!