Diablo III – koniec Sezonu XXIII, Sezon XXIV na koniec lipca!

Blizzard oficjalnie ogłosił zakończenie Sezonu XXIII w Diablo III. Już niebawem wszystkie nasze postacie przeniosą się do trybu klasycznego.

Sezon XXIV w Diablo III nadciąga

A nastąpi to już za dwa tygodnie – w niedzielę 18 lipca 2021 r. Twórcy Diablo III nie słyną ze stabilności, jeśli chodzi o długość sezonów. Największe skrajności mieliśmy w latach 2014-2015. Wtedy najdłuższy sezon (Sezon I) trwał aż 158 dni (5 miesięcy i 5 dni). Tuż po nim nastąpił Sezon II trwający zaledwie 51 dni (miesiąc i 23 dni).

Kolejne Sezony nieco ustabilizowały swoją długość – od lutego 2018 roku zaczęły stabilnie zaczynać się w piątki o 17:00, a kończyć w niedzielę o północy. Długość sezonów nie wchodziła już wtedy w skrajności i wynosiła od 11 do 18 tygodni.

Ostatnie duże zmiany, które wprowadził Blizzard zwiększyły aktywność graczy i zapewne dlatego Sezony XXI i XXII trwały najwięcej, bo 18 tygodni właśnie. Niestety, Sezon XXIII nie wzbudził aż takiego zainteresowania. Zapewne po analizie ruchu na serwerach twórcy gry postanowili sezon zakończyć po 15 tygodniach.

A kiedy spodziewać się nowego Sezonu? Blizzard również w tej kwestii się ustabilizował. Od kilku lat mamy tę samą zasadę: jeśli „wszystko idzie dobrze”, przerwa między sezonami potrwa zaledwie 5 dni. Jeśli tak będzie, wtedy rozpoczniemy nową sezonową przygodę już w piątek 23 lipca. Natomiast, jeśli będą jakieś dodatkowe opóźnienia – wtedy rozpocznie się ona tydzień później – 30 lipca.

Warto przypomnieć, że Sezon XXIV to przede wszystkim wprowadzenie przedmiotów eterycznych. Każda klasa otrzyma 3 nowe bronie, które będą niezniszczalne, ale również posiadać będą losową moc legendarną broni oraz losową umiejętność pasywną danej klasy. Poza nimi oczekiwać możemy drobnych poprawek. Mnich grający pod Mistycznego Sojusznika zostanie znacznie wzmocniony. Natomiast Egida Odwagi Krzyżowca oraz Maskarada Płonącego Karnawału dla Nekromanty zostaną delikatnie osłabione.