Diablo III miało opowiadać historię ataku Płonących Piekieł na Niebiosa

Niedawno w sieci ujawniono wiele renderów z wczesnej wersji Diablo III. Jak ujawnia ich projektant Diablo III miało mieć inny wątek fabularny!

diablo 3 miało opowiadać o inwazji piekieł na niebiosa

Diablo III na przełomie lat zmieniał swoją formułę. Gdy rozwiązano zespół Blizzard North wyrzucono cały projekt do kosza, jednak po latach niektórzy deweloperzy twierdzą, że mechanika walki została zaimplementowana właśnie ze skasowanego buildu gry. To co jednak nas bardziej ciekawi to fakt, że fabuła Diablo III miała pójść w innym kierunku aniżeli to co przeżyliśmy.

Wraz ze zrzutami ekranów, które pojawiły się w sieci na profilu Oscara Cuesty, który pracował na stanowisku Senior 3D artist w Blizzard North i Blizzardzie dowiedzieliśmy się, że pierwotna wersja opowiadała historię ataku demonów na niebiosa. Tą informację ujawnił z kolei Chris Hartgraves, który opuścił Blizzarda w 2005 roku. Jak sam twierdził:

Wydarzenia Diablo 3 mają miejsce w niebie. Piekło próbuje przejąć kontrolę nad niebiosami i to wygląda NIESAMOWICIE…Wyobraźcie sobie blask niebios spaczony przez piekielny mrok…Wyobraźcie sobie WoWa ale w świecie Diablo pod względem wielkości i grywalności.

Oczywiście plany te spełzły na niczym. Ostatecznie wersja Diablo 3 zaprezentowana i niemalże ukończona (tak twierdzą niektóre źródła) przez Blizzard North trafiła w całości do kosza ponieważ nie sprawiała frajdy z rozgrywki.