Diablo III sezon 21: którą postacią zacząć?

Dalej nie wiecie na kogo się zdecydować? Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości, którą postacią rozpocząć 21 sezon w Diablo 3.

To już dzisiaj. O godzinie 17 rusza sezon 21 zatytułowany: Próby Żywiołów. Naszych bohaterów będzie co 90 sekund wspomagał losowy efekt żywiołów od spadających na wrogów meteorów, po sunącą z prędkością lawiny śniegową kulę.

Ale nie to jest najważniejsze. Nefalemowie, jak co sezon, muszą najpierw zmierzyć się z trudnym wyborem postaci do gry. Dla niektórych jest to sprawa bardziej oczywista, dla przykładu – uwielbiają grać barbarzyńcą i zawsze grają barbarzyńcą, a dopiero w trakcie sezonu próbują czegoś nowego. Jednak duża część graczy kombinuje. Zwłaszcza my, Polacy, jesteśmy do tego zdolni. Spójrzmy zatem na Dar Haedriga i zobaczmy, czy którąś postacią będzie łatwiej „wejść” w sezon niż pozostałym.

7. Czarodziej

Moje zestawienie otwierają Czarodzieje, którzy nie mają łatwego czasu w Diablo 3. Złośliwi powiedzą, że przed nerfem Chantodo byli topową postacią i mieli swoje sezony chwały, a taki biedny Łowca Demonów na przykład, zbierał wyłącznie ochłapy ze stołu. Cóż, póki co pozostaje ciągle Czarodziejom zestaw Vyra ze znerfionym Chantodo, który trzyma jakiś tam poziom, jednak na start w nadchodzącym sezonie otrzymujemy zestaw Ozdoby Ognistego Ptaka. Jedyny sensowny build obecnie pod ten zestaw opiera się na Hydrze, zapewnia świetną kontrolę pola bitwy, jednakże zadaje dość słabe obrażenia, przez co robienie nim GR 90+ nie jest polecane. Dużo lepiej radzi sobie pod tym względem nowy zestaw Całun Tyfona pod Hydrę, ale fani Czarodziejów zapewne ruszą jak najszybciej pod wspomniany na samym początku zestaw Vyra.

6. Szaman

Szamani startują z zestawem Nefrytowego Żniwiarza. Opinie dotyczące tego zestawu są różne. Na pewno rozgrywka jest bardziej wymagająca od pozostałych buildów w grze, gdyż wymaga praktycznie ciągłego, rozmyślnego używania wielu skilli jednocześnie. Osobiście nie polecam tego zestawu na start. Żeby na niskim paragonie ogarniać przynajmniej 90 GR trzeba sporo czasu poświęcić żeby dopieścić swoje przedmioty. Uważam, że jest to marnotrawstwo czasu. Jeżeli ktoś lubi grę Szamanem, polecam po odebraniu zestawu Żniwiarza, jak najszybciej skupić się na kompletowaniu buildu pod zestaw Mundunugu. Mimo małego nerfa nadal jest to czołowy build w grze, idealny do „pushowania” GR, szybkich T16, zleceń… No i świetnie się nim gra. Natomiast jeżeli planowaliście zagrać tą postacią, bo wcześniej nie mieliście okazji, polecam odłożyć ten plan przynajmniej do następnego sezonu.

5. Krzyżowiec

Krzyżowcy również nie trafili w tym sezonie na ciekawy zestaw. Ciernie Zaklinacza zadają dosyć słabe obrażenia obszarowe, natomiast świetnie odnajdują się w polowaniu na Elity i Strażnika Szczelin. Niestety, im dalej w las, tym ciężej będzie nam pokonywać kolejne GR-y, dlatego jak najszybciej należy skupić się na farmie przedmiotów pod Pięść Niebios. Nawet build z wykorzystaniem Dziedzictwa Snów z Pięścią Niebios będzie dużo bardziej efektywny, osobiście jednak proponuję pozbierać zestaw Egida Odwagi.

4. Nekromanta

Na kolejnym miejscu znaleźli się Nekromanci. Zestaw Łaska Inariusa, który otrzymujemy tą postacią na początku sezonu, jest często nazywany zestawem dla leniwych. A to dlatego, że rozgrywka jest bardzo prosta. Build jest banalny do opanowania nawet dla super początkujących graczy. Tym zestawem możemy dość szybko wskoczyć na GR 90 i skupić się na kompletowaniu lepszego sprzętu pod topowe GR-y, jak chociażby Wybuch Zwłok z Dziedzictwem Snów. W tym sezonie debiutuje również nowy zestaw dedykowany pod Symulakrum i Włócznię z Kości, daje on sporo frajdy jednak nie nadaje się do ambitnego pushowania. Niestety, devsi nie zrobili nic, by Nekromanci mogli nawiązać równą walkę z następnymi postaciami z mojego rankingu.

3. Mnich

Mnisi w najbliższym sezonie postanowili się nie patyczkować, tylko ruszyć od razu z zestawem pod topowy build. Strój Małpiego Króla (Sunwuko) jest wprost skrojony pod Porywistą Szarżę. Build jest kapitalny do pushowania, szybkich T16, zleceń… Dodatkowo Mnisi są bardzo cenieni w drużynowym pushowaniu, gdzie mogą supportować z wykorzystaniem zestawu Inny. Jeżeli myślałeś nad grą Mnichem, to jest to bardzo dobry wybór – zapowiada się kolejny świetny sezon dla tej postaci.

2. Barbarzyńca

W wielu tego typu zestawieniach prawdopodobnie Barbarzyńcy znaleźliby się na topie, jednak ja osobiście musiałem pierwszą pozycję zostawić dla innej postaci… Cóż, Barbarzyńcy startują z zestawem Potęga Ziemi pod Falę Sejsmiczną. Build ten jest bardzo dobry na start, zapewnia dużą przeżywalność i wystarczające obrażenia, aby bardzo szybko wejść na GR 90+, a od tego momentu już przerzucać się na topowy build pod Tornado. Prawdopodobnie Barbarzyńcy znów stoczą wyrównany bój z Krzyżowcami o rankingi, chyba że…

1. Łowca Demonów

Chyba że w rankingach namieszają Łowcy Demonów. A trzeba przyznać, że w tym sezonie otrzymują zabawki, dzięki którym jest taka teoretyczna szansa. Łowcy Demonów otrzymują z Daru Haedriga zestaw Opończa Cienia, który dostał solidnego buffa i powinien dosyć szybko zaprowadzić nas do GR 100. Jednak podejrzewam, że i tak większość graczy będzie chciała jak najszybciej skompletować nowy zestaw Rynsztunek Ponurych Ziem, którego rozgrywka bardzo przypomina Tornado Barbarzyńcy. Możemy nieskończenie korzystać z Ostrzału, podczas którego poruszamy się z bardzo dużą prędkością, przy okazji ostrzeliwując wrogów naszymi podstawowymi atakami. Build ma mnóstwo wariantów i pozwala nam decydować co w danej chwili bardziej potrzebujemy. Ataki wrogów nie robią nam krzywdy, lecz potrzebujemy zadawać większe obrażenia? Korzystamy z łuku Koniec Odysei i Pętającego Strzału. Brakuje nam przeżywalności? Tu z pomocą przychodzi kusza Balista Fortecy. Oczywiście przedstawiam to w bardzo dużym uproszczeniu. Ale już po testach wiadomo, że set świetnie się sprawdza do pushowania, szybkich T16 oraz zleceń, nawet powstały wariacje supportującego DH z tym zestawem. Zapowiada się, że nareszcie nadszedł czas dla Łowców Demonów, którzy nie będą już najsłabszą klasą postaci.


Moim wyborem jest Łowca Demonów. Była to pierwsza postać, którą grałem w Diablo 3 jeszcze za czasów Bety i jest moją ulubioną postacią, a teraz jestem podwójnie zmotywowany do grania nią ze względu na zmiany w patchu 2.6.9.

Dajcie znać w komentarzach, którą postacią Wy zaczniecie nowy sezon!