Immortal Awakening – bezczelny klon Diablo 3 na mobile

Gra mobilna Immortal Awakening to bezsprzecznie bezczelna kopia Diablo 3. Czy Blizzard coś z tym zrobi?

immortal awakening to bezczelny klon diablo 3

Immoral Awakening to jedna z nowych gier mobilnych MMORPG na urządzenia Android oraz iOS, która niedawno uruchomiła zamkniętą fazę beta testów gry. Jest to produkcja o podobnej mechanice jak w Diablo Immortal czy Lost Ark, w której gracz awansuje bohatera na kolejne poziomy, realizuje zadania jak i bierze udział w raidach z innymi graczami. Jednak to co przykuwa uwagę to bezczelna kopia Diablo 3, która już w pierwszej misji pokazuje, że deweloperzy gry nie mając pomysłu na grę wykorzystali ten sam schemat początku gry.

Jeśli dobrze pamiętacie początek kampanii w Diablo 3, bohater przemierzał ścieżkę ścierając się z dwiema grupami przeciwników (mechanika uczyła ataku), by następnie trafić przed bramę Nowego Tristram, gdzie wspólnie z żołnierzami broni się bram miasteczka przed atakiem zombie.

Dodatkowo kolejne minuty gameplaya gry pokazują, że nawet Król Szkieletów ma podobny wygląd i mechanikę rozgrywki co ten znany z Diablo 3. Broń ta sama, część ataków również…

Nie inaczej jest w Immortal Awakening, w którym jedyną różnicą jest fakt, że bramy miasteczka otwierają się po walce z bossem. Wszystko zresztą możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Nie sądzę jednak aby Blizzard mógł tą potyczkę wygrać, nawet sądownie.