Twórca muzyki World of Warcraft, Diablo III i Starcraft II chciałby odzyskać 12 lat straconych na Blizzarda

Kapitalny kompozytor i twórca kultowych ścieżek dźwiękowych World of Warcraft, Diablo III i Starcraft II napisał, że chciałby odzyskać 12 lat straconych na pracę z Blizzardem.

russel brower chce odzyskać 12 lat pracy w blizzardzie

Ostatnie skandale w Activision Blizzard nie napawają optymizmem. Oczywiście o tym jak bardzo dochodziło do aktów przemocy zdecyduje sąd i sam sąd zweryfikuje, które relacje pracowników są prawdziwe, a które zmyślone. Natomiast nie można negować faktu, że do takich sytuacji dochodziło w firmie, która ceni różnorodność, równość i zdanie każdego pracownika…

Po wybuchu skandalu Russel Brower, twórca kultowej muzycznej ścieżki dźwiękowej z World of Warcraft, Diablo III i Starcraft II napisał na swoim Twitterze, że chciałby odzyskać 12 lat stracone na współpracę z deweloperem. Dodatkowo na jego profilu w tle widnieje wizerunek bana na logotypie Blizzard Entertainment.

Zmiana opisu profilu oraz grafiki nie jest jednak powiązana wyłącznie ze skandalem z ostatnich dni. Russel Brower przez wiele lat komponując muzykę dla dewelopera, padł ofiarą cięcia kosztów w firmie. Nie współpracował już z firmą podczas prac nad dodatkiem Battle for Azeroth ponieważ firma przez około dwa lata zbywała go podpisaniem kontraktu w stylu „będzie [kontrakt, przyp.red.] za tydzień lub dwa”. Natomiast po przedstawieniu mu oferty postanowił, że całkowicie zakończy to niemiłe doświadczenie.

Niestety maksymalizacja zysków firmy i zwiększanie zysków rady nadzorczej, zarządów i prezesa Activision Blizzard nie idą w parze z odpowiednim wynagradzaniem zleceniobiorców.