17 nowych wierzchowców zaprezentowanych w Diablo 4

Blizzard zaprezentował niedawno 17 nowych wierzchowców, które będzie można odblokować i kupić w trakcie rozgrywki w Diablo 4.

17 nowych wierzchowców w Diablo 4

Wierzchowce do całkowita nowość w Diablo 4. O ile w początkowej fazie rozgrywki nie będą dostępne, o tyle w fazie endgame będą kluczowe. Pokonanie otwartego świata na pieszo już nie będzie tak ciekawe jak na początku przygody z grą. Dlatego Blizzard zdecydował się na wprowadzenie wielu rodzajów Wierzchowców oraz elementów ozdobnych, które na nie będzie można zakładać.

W jednym z ostatnich wpisów na Twitterze studio zaprezentowało aż 17 mountów. Część z nich będzie można najpewniej zdobyć w trakcie rozgrywki bądź w ramach bezpłatnego Karnetu Bojowego, natomiast część będzie można kupić w sklepie gry.

Deweloperzy zdecydowali się nie tylko na klasyczne wierzchowce, ale również te nawiązujące do śmierci, duchów, czy demonów. Pełną galerię udostępnionych koni możecie zobaczyć poniżej.

Wierzchowce odblokujemy w kampanii fabularnej Diablo 4

Warto w tym miejscu wspomnieć, że wierzchowce będą do odblokowania w trakcie kampanii fabularnej. Deweloperzy nie ujawnili jednak w którym akcie pojawi się misja, po której zdobędziemy pierwszego konia. Wszystkie zwierzęta będą do dyspozycji w stajni, w głównych miastach poszczególnych aktów.

Diablo 4 umożliwi również modyfikacje wizualne wierzchowców. Zwierzęta doczekają się elementów kosmetycznych takich jak zbroja, siodło czy trofea. Jedno z nich Ząb Aszawy zostanie udostępnione graczom po pokonaniu World Bossa w trakcie trwania beta testów Server Slam, które odbędą się w dniach 12-14 maja.