Aktualizacja Diablo IV w Playstation Store. Powstaje wersja na PS5!

Wstrzymano prace nad World of Warcraft. Jednak prace nad Diablo IV trwają w najlepsze. Gra doczekała się aktualizacji w Playstation Store, która potwierdza pojawienie się gry na PS5.

diablo IV i overwatch 2 na playstation 5

Nie milkną echa skandalu, który wybuchł w Blizzardzie w zeszłym tygodniu. W związku z pozwem stanu Kalifornia przeciwko firmie liczni pracownicy wyjdą jutro przed kampus strajkować przeciwko nierównemu traktowaniu kobiet oraz przeciwko molestowaniu seksualnemu w firmie. Pokłosiem skandalu jest również całkowite wstrzymanie prac nad World of Warcraft.

Martwiłem się, że podobna sytuacja może dotyczyć większości gier studia, jednak jak się okazuje zespół odpowiedzialny za Diablo IV w dalszym ciągu pracuje nad kolejnymi iteracjami gry. Jak donosi profil Twitterowy PlayStation Game Size, Diablo IV doczekało się nowej wersji na serwerach Playstation Store.

Co ciekawe gra ukazała się w dwóch oddzielnych instancjach, dla PlayStation 4 oraz dla Playstation 5. W przypadku tej pierwszej wersja gry nosi nazwę kodową Oberon i oznaczona została numerem 1.08 natomiast w przypadku PS5 01.008.00. Potwierdza się zatem moja wypowiedź, w której kilka miesięcy temu mówiłem o zmianach zasad publikacji gier w sklepie Sony. Wszystkie gry, które są projektowane pod PS4 muszą mieć aktualizację do PS5. Waga plików gry wynosi na ten moment 47GB.

Czy oznacza to, że zbliża się alfa Diablo IV? Szczerze wątpię w to. Jest to najpewniej kolejna wersja deweloperska, która ma posłużyć do testów podczas gdy większość pracowników firmy w dalszym ciągu pracuje zdalnie.