Barbarzyńca będzie kopał w Diablo IV

Podczas prezentacji wczorajszego Piekielnego Kwartalnika z Diablo IV ujawniono, że Barbarzyńca będzie miał umiejętności kopania.

Barbarzyńca z umiejętnościami kopnięć w Diablo 4

Wczorajszego dnia zaprezentowano nowy Piekielny Kwartalnik z aktualizacją prac deweloperskich nad Diablo IV. W najnowszym artykule deweloperzy zdradzili sporo nowości, wśród których znalazł się całkowicie nowy i przebudowany system paragonów, nowych przedmiotach zwanych glifami, powrót do afiksów umiejętności w przedmiotach czy przenoszeniu esencji z jednego przedmiotu legendarnego do drugiego. Ujawniono również nowe drzewko umiejętności Barbarzyńcy w postaci Sztuk Walki, które pozwolą mu kopać przeciwników.

Kopnięcia dotychczas były domeną Zabójczyni w Diablo 2 oraz Mnicha w Diablo 3 i Diablo Immortal. Piekielny Kwartalnik ujawnił powstanie drzewka Sztuk Walki u Barbarzyńcy, w ramach którego funkcjonować mają kopnięcia.

Jeśli szukacie legendarnej mocy, jak np. Sztuk Walki, które zwiększają możliwości barbarzyńcy w zakresie kopnięć, możecie ją znaleźć na pierścieniach, napierśnikach lub hełmach.

Nie zostało wyjaśnione, czy znajdzie się w niej kilka rodzajów kopnięć. Niemniej kopnięcia będą posiadały różne efekty, które będzie można uzyskać dzięki legendarnym przedmiotom. Jest to ciekawa mechanika, która została w bardzo dobry sposób zaimplementowana w Diablo Immortal. W grze legendarne przedmioty mogą zmienić całkowicie zasady funkcjonowania umiejętności. Przykładowo zamach korbaczem Krzyżowca może zostać przekształcony w atak w postaci Wiru (Wirlwind) a Wybuch Zwłok u Nekromanty może zostać przekształcony w wybuch przeciwnika po otrzymaniu zabójczego ciosu.

Diablo IV w dalszym ciągu jest w trakcie wczesnej fazy projektowania i nie ma co spodziewać się premiery gry w 2022 roku.