Beta testy Diablo 4 startują w listopadzie!

Blizzard postanowił udostępnić wybranym graczom betę Diablo 4, która wystartuje już w listopadzie!

Przedsprzedaż Diablo 4

We wpisie „Developer Update” pojawiła się informacja o możliwości zgłoszenia się do udziału w zamkniętych beta testach Diablo 4, podczas których gracze przetestują mechaniki end-game, stanowiących podstawę rozgrywki po ukończeniu fabuły gry.

Do udziału w ekskluzywnych testach zaproszone zostanie jedynie wyselekcjonowane grono chętnych, którzy wyrażą chęć udziału w testach oraz wyrażą zgodę na otrzymywanie materiałów promocyjnych firmy Blizzard.

Dodatkowym i najistotniejszym kryterium wyboru kandydatów będzie szerokie doświadczenie w rozgrywkach end game w poprzednich częściach serii Diablo:

Wykorzystując dane z rozgrywki zaprosimy ograniczoną liczbę grających w Diablo, którzy spędzili ostatnio dużo czasu grając rozwiniętymi postaciami w Diablo II: Resurrected, Diablo III i Diablo Immortal.

Testowanymi mechanikami będą:

Piekielne Przepływy

Mechanika polegająca na zbieraniu waluty 'żar’, przy pomocy której będziemy mogli otwierać rozsiane po regionie 'Skrzynie Piekielnych Przepływów’. W wypadku naszego zgonu utracimy część waluty, którą będziemy mogli podnieść spowrotem (mechanika znana z World of Warcraft w sprzypadku waluty 'Stygia’).

Podziemia Koszmarów

Mechanika polegająca na odnalezieniu 'Pieczęci Koszmaru’ dającej losowy modyfikator potworów w przypisanym do tej pieczęci duengonie. Pieczęcie różnią się poziomem zmieniającym stopień trudności duengona dając potworom więcej umiejętności.

Szepty Umarłych

Mechanika polegająca na zbieraniu porozrzucanych po całej krainie 'szeptów’, które można wymienić na różne ilości 'Upiornych Przysług”. Zebrane 10 przysług można wymienić na nagrody u 'Drzewa szeptów’.
’Szepty’ pojawiają się na mapie podobnie jak daily questy w WOWie, ale będą się zmieniać o wiele szybciej.

Pola Nienawiści

Jest to pojawiająca się na mapie niewielka strefa PVP, na której zabijając demony będziemy zdobywać 'Ziarna Nienawiści’. element PVP polega na tym, że po naszej śmierci te właśnie ziarna będą przejmowane przez gracza, który nas zabił. Ziarna Nienawiści będziemy mogli zamienić w 'Ołtarzu Pozyskiwania’ na 'Czerwony Pył’. Czerwony Pył jest docelową walutą za którą kupiny sobie nagrody i po konwersji ziaren na pył nikt nam jej nie odbierze.

  • Tablice Mistrzostwa

Po osiągnięciu 50 poziomu odblokują się Tablice Mistrzostwa, gdzie rozdzielać będziemy 'Punkty Mistrzostwa’ w celu odblokowania nowych płytek lub gniazd i podniesienia mocy naszej postaci.

Jak zgłosić się do udziału w beta-testach Diablo 4?

  • Odwiedźcie stronę Battle.net lub otwórzcie aplikację Battle.net.
  • Kliknijcie swoją nazwę użytkownika, która jest wyświetlana w prawym górnym rogu ekranu, a następnie kliknijcie „Ustawienia konta” lub „Pokaż konto”, w zależności od platformy.
  • Kliknijcie opcję menu „Prywatność”, a następnie przewińcie w dół do „Preferencje komunikacyjne”.
  • Kliknijcie przycisk „Aktualizuj” i upewnijcie się, że opcja „Wiadomości i oferty specjalne od Battle.net” jest włączona*.

Powyższe kroki należy wykonać do 11 października.

Jeśli do 18 listopada nie otrzymacie odpowiedzi z adresu '[email protected]’, będzie to oznaczać, że nie zostaliście wyselekcjonowani do udziału w pierwszej (zamkniętej) fazie betatestów.

Nie ma jednak czym się martwić, ponieważ otwarte betatesty startują na początku przyszłego roku!