Blizzard ugrzecznił Sukkuby w Diablo IV. Koniec z wyuzdaniem?

Diablo IV jest cały czas w trakcie prac. Jednakże podczas nowego podsumowania kwartalnego Blizzard ugrzecznił Sukkuby. Czyżby koniec ery wyuzdania?

koniec wyuzdania sukkubów w Diablo IV

Wczorajszego wieczora Blizzard zaprezentował kolejny, czerwcowy Piekielny Kwartalnik Diablo IV, podsumowujący kolejny etap prac nad grą. Deweloperzy skupili się tym razem nad postaciami, ich wyglądem oraz tym, jak będą prezentowane podczas przerywników filmowych. Wraz z nowym kwartalnikiem potwierdzono również istnienie nowej funkcji w grze – Garderoby, która ma odpowiadać za modyfikacje wyglądu i personalizacji postaci.

Jednak poza postaciami mieliśmy okazję zobaczyć również kilka modeli potworów, które znajdą się w grze. Moją uwagę zwrócił szczególnie model Sukkuba. Do tej pory każda odsłona Diablo prezentowała je w bardzo skąpym ubiorze, z praktycznie nagimi piersiami i odkrytymi pośladkami. Zaś model zaprezentowany wczoraj bardzo mocno ugrzecznił tego potwora zabierając mu cały wdzięk. Poniżej prezentuję materiał wideo i zrzuty ekranu przedstawiające model Sukkuba z Diablo IV.

Nie tylko powyższy Sukkub ma zasłonięty praktycznie cały korpus poza nieznacznym dekoltem, to jeszcze posiada coś w rodzaju płachty zasłaniającej pośladki. Nie chcę wyjść na seksistę bo koniec końców uważam ten model za bardzo dobrze wykonaną pracę artystyczną, jednakże patrząc na to jak wyglądają normalnie sukkuby nie można odbierać im perwersji i ich podstawowego celu – kuszeniem mężczyzn.

Warto spojrzeć na to jak wyglądały sukkuby chociażby w bardzo ugrzecznionym Diablo III.

Dlaczego piszę o tym? Powyższy model stoi trochę w sprzeczności z tym co mówili deweloperzy. W wywiadzie dla GamesRadad twierdzili, że Diablo IV doczeka się większej liczby sadystycznych sposobów na rozprawienie się z hordami przeciwników. Sama gra ma być bardziej brutalna niż Diablo III, a również pierwsze zrzuty gry prezentowały martwe, zakrwawione kobiety z nagimi piersiami, czy rozczłonkowanych mężczyzn.