BlizzCon 2021 – czego spodziewać się po Diablo?

W najbliższy piątek poznamy szczegóły prac nad kolejnymi odsłonami Diablo podczas BlizzCon 2021.

czego spodziewać się po Diablo na BlizzCon 2021?

Najbliższe dni to święto Diablo. Niedawno zaprezentowany harmonogram konwentu BlizzCon 2021 pokazał, że Blizzard szykuje sporo nowości na 25-lecie istnienia marki gry. Jednocześnie zapewnił Diablo największy czas antenowy podczas weekendu.

Jednak czego można się spodziewać pod poszczególnych produkcjach? Wymieniamy wszystko co mogłoby zostać ogłoszone podczas piątkowej Ceremonii Otwarcia!

Nowa klasa postaci w Diablo IV

Najbliższe podsumowanie kwartalne odbędzie się podczas BlizzCon 2021. Już podczas grudniowego podsumowania fani byli informowani, że kolejne nowości w Diablo IV zostaną ujawnione podczas tegorocznego BlizzConu.

Nie możemy się już doczekać, aż spotkamy się z wami w przyszłym roku na BlizzConline! W 2021 będziemy mieć wiele do przekazania na temat innych aspektów gry i z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy to wreszcie nastąpi!

Joe Shely, główny projektant gry Diablo IV

Poprzednie podsumowania kwartanle pokazały nam storytelling oraz cinematiki z Diablo 4, drzewko umiejętności, talenty czy itemizację. Podczas konwentu możemy poznać ich zmodyfikowane wersje, jednak jak na taki konwent jestem pewien, że devsi ujawnią nam albo nowy cinematik zdradzający co nieco więcej (co jest mało prawdopodobne), albo nową klasę, która dołączy już do Czarodziejki, Druida i Barbarzyńcy.

Wiemy natomiast, że gra na pewno nie pojawi się w 2021 roku. Zawiedzeni będą na pewno fani, którzy mieli jakiekolwiek nadzieje, chociaż trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Blizzard podczas prezentacji z 2019 roku wyraźnie podkreślał, że na grę poczekamy dłużej niż sądzimy.

Data premiery i beta testy Diablo Immortal

Diablo Immortal doczekało się technicznych alfa testów przeprowadzonych dla graczy z Australii oraz influencerów. BlizzCon 2021 ujawni najpewniej datę premiery gry oraz nowe mechaniki jakie będą dostępne w grze.

Wśród nowości z Diablo Immortal powinny znaleźć się również prezentacje gameplayów Krzyżowca i Nekromanty, którzy dotychczas nie mieli pola do popisu.

Remake Diablo 2

Temat remake Diablo 2 wałkowany jest od zeszłego roku, kiedy to informowaliśmy Was o pierwszych plotkach prac nad produkcją. Sukces remastera Starcrafta i chęć zarobienia na sentymencie przez Activision Blizzard pozwolił fanom na wzbudzenie nadziei, która wbrew pozorom może nie być tak nierealna jak się wydaje.

Już w czerwcu zeszłego roku Diablo II przez „przypadek” znalazł się w aplikacji Battle.Net, z której to szybko został zdjęty gdy społeczność podjęła temat spekulacji. Więcej o tym pisaliśmy w artykule poniżej.

Również w czerwcu pojawiły się plotki o Diablo II: Ressurected, rzekomym remake gry, który miał mieć premierę podczas 20 rocznicy Diablo II. Niestety nic takiego się nie stało, ale nadzieja pozostała.

Czy remake Diablo II jest realny? Oczywiście tak. Pozostaje pytanie czy Blizzard zamierza ujawnić nam grę w trakcie oczekiwania na premierę Diablo IV, czy to właśnie mobilne Diablo Immortal ma spełnić tą rolę.

Serial animowany Diablo

Zdecydowanie najważniejsza informacja zeszłego roku. Serial Diablo powstaje i odpowiedzialny za niego jest Netflix. Już w 2018 roku potencjalny scenarzysta serialu ujawnił informacje o serialu, które następnie szybko usunął ze swojego konta. Dokładnie rok później były już Prezes w Activision Blizzard w sekcji doświadczenia na platformie biznesowej LinkedIn ujawnił, że sprzedał serial Diablo platformie Netflix.

Sam serial ma być tworzony w konwencji animacji, co zdecydowanie zmniejsza koszty produkcji. Czy będzie to coś w stylu Diablo III: Wrath? Tego nie wiem, ale jestem otwarty na ciekawą historię, która będzie łączyła się z nadchodzącym Diablo IV!

Jeśli macie ochotę wspólnie podyskutować i spędzić czas nad nowościami prezentowanymi podczas BlizzConu zapraszamy na nasz stream na kanale RushingTurtles na platformie Twitch, gdzie będziemy wspólnie omawiać wszystkie nowości. Stream w większości skupimy na nowościach z Diablo!

Jakie są Wasze podejrzenia względem Diablo? Czego możemy się spodziewać podczas tegorocznego BlizzConu?