Deweloperzy wyjaśniają brak informacji o Diablo Immortal i Diablo 4

Fani coraz częściej dają upust swojemu niezadowoleniu w związku z brakiem jakichkolwiek nowych informacji o Diablo Immortal i Diablo 4. Deweloperzy wyjaśniają dlaczego tak się dzieje.

blizzard wyjaśnia brak informacji o diablo 4 i diablo immortal

Wierzcie mi lub nie, ale tak samo jak Wy z utęsknieniem wyczekuję na Diablo Immortal jak i Diablo 4. W końcu Diablo 2 to była pierwsza gra, która została zainstalowana na komputerze, który rodzice kupili mi jako spóźniony prezent świąteczny na przełomie wieku.

Zaraz po BlizzCon 2019 deweloperzy ujawnili, że kolejne informacje mamy otrzymać w okolicach lutego 2020. Zdaje się, że gracze zapomnieli o tej zapowiedzi, a o której pisaliśmy tydzień temu.

Nevalistis, która od wielu lat sprawuje w Blizzardzie stanowisko Community Managera postanowiła wypowiedzieć się na Reddicie o przyczynach braku informacji oraz wyjaśnić kilka kwestii dotyczących mechanizmów produkcji gier.

Wiecie, mamy siódmy dzień w 2020 roku. Dla niektórych pierwszym dniem w pracy po urlopie świątecznym był dzień wczorajszy. Rozumiem jak bardzo wszyscy są podekscytowani, ale chciałabym podkreślić kilka punktów (niektóre powtórzymy, niektóre oczywiste ale które trzeba powiedzieć)

– Diablo IV jest na bardzo, bardzo wczesnym etapie produkcji. Celujemy w kwartalne aktualizacje dlatego, że nie ma za bardzo co ujawniać. To co mamy gotowe, widzieliście na BlizzCon.

– Diablo IV nie jest jedynym projektem nad którym pracujemy, mimo że może wydawać się najbardziej ekscytującym (i to dobrze jeśli się tym ekscytujecie). Jako przypomnienie cały czas aktualizujemy Diablo III oraz pracujemy nad Diablo Immortal. Ze względu na nasze zasoby jak i uniknięcie zlania (obecnie współdzielonych) kanałów komunikacyjnych potrzebna jest strategia w zakresie przyspieszenia dystrybucji informacji.

– Kwartał pierwszy oznacza okres pomiędzy dniem dzisiejszym a końcem marca. Kwiecień oznaczałby początek kwartału drugiego. Nie mam dla Was konkretnej daty, ale moim osobistym celem jest wpasowanie się między połową kwartału a przedziałem między drugim a trzecim miesiącem. Nie wiem jednak kiedy konkretnie to się stanie. Nigdy wcześniej nie podchodziliśmy do komunikacji w taki sposób, a czasem trzeba wprowadzić zmiany w harmonogramie. Podejrzewam, że zarówno dla mnie jak i zespołu będzie całkiem sporo wniosków do wyciągnięcia po pierwszej aktualizacji.

– Zależy nam aby poświęcić na to dużo czasu i wysiłku aby dopracować te aktualizacje ponieważ jest ich tak mało, a bardzo zależy nam na naszej pracy. Ostatecznie o treści zadecyduje to co jest gotowe do pokazania i jakie rozmowy jesteśmy gotowi przeprowadzić ze społecznością. Dla przykładu, nie oczekiwałabym w pierwszej aktualizacji zawiłości działań w end-game. Jest jeszze za wcześnie (niektóre obszary gry są dalej w fazie konceptów, a inne aktywnie wdrażane), ale chcemy mieć pewność, gdy wszystko zostanie połączone, koncept arty oraz gotowe modele w całość. To wszystko naprawdę się zmieni. Aktualnie naszym priorytetem jest tworzenie gry.

– Blogi zajmują dużo czasu do produkcji, zwłaszcza gdy dotyczą tego typu kontentu. Jeżeli jest wymagane wideo, nawet wydłuża (potrzeba pomocy innego działu w procesie rewizji/akceptów). To co ostatecznie pokażemy, będzie napędzać potrzeby produkcyjne, co jest jednym z powodów, dla których tak trudno mi jest to oszacować.

Tworzenie gier to skomplikowana czynność. Tak samo jak wsparcie i komunikacja wokół. Niemal nic nie może zostać zrobione na szybko jeśli chcemy zrobić to dobrze. Chcemy mieć pewność, że informacje które otrzymujecie są klarowne i wyczerpujące, a nie chcemy ryzykować zbyt obiecujących i niedostatecznych wyników. Zdarza się to zbyt często gdy ukazujemy niektóre funkcje zbyt wcześnie.

Dlatego zamierzamy wykorzystać nasz czas. Rozumiem, że ciężko być cierpliwym. Dosłownie żyję każdego dnia w miejscu gdzie powstaje wiele świetnych rzeczy, o których nie mogę mówić i jest to irytujące. Możecie postawić swoje ciężko zdobyte złoto, że to co wam pokażemy jak tylko będziemy mogli będzie wystarczające w stosunku do czasu poświęconego na czekanie. My będziemy cały czas w pobliżu, ciężko pracując 😉

Co prawda w większości odnosiła się do aktualizacji dotyczących Diablo 4, jednakże pewne mechanizmy dotyczą również Diablo Immortal. Gdyby coś nowego miało się w międzyczasie pojawić z pewnością byśmy to wiedzieli.

Obie gry cały czas są w produkcji, ale wiemy kiedy mniej więcej można spodziewać się kolejnych aktualizacji. Przełom lutego i marca będzie okresem, w którym dowiemy się czegoś nowego.

Nie jest to na szczęście tak długie wyczekiwanie jak na Cyberpunk. W końcu pamiętacie po ilu latach dowiedzieliśmy się czegokolwiek nowego o grze?