Diablo 4 bez dyrektora gry! Kolejne czystki w Blizzardzie

Zwolniono kolejnych czołowych developerów z wieloletnim doświadczeniem i na TOPowych stanowiskach.

Portal Kotaku uzyskał informację o zwolnieniu kolejnych wysoko postawionych pracowników Blizzarda, którzy są łączeni w sposób pośredni lub bezpośredni z pozwem stanowym przeciwko Activision-Blizzard.

Tym razem usunięto ze stanowisk Jessiego McCree (Lead level designer – Główny projektant poziomów), Luisa Barrigę (Diablo 4 game director – kierownik projektu) oraz Jonathana LeCraft (WOW designer). Jak widać są to osoby wysoko postawione i Activision bez zbędnych ceregieli (i nie czekając na wyniki śledztwa) usuwa niczym hiszpańska inkwizycja wszystkich którzy w jakikolwiek sposób są łączeni z katastrofą wizerunkową firmy.

Rzecznik prasowy Blizzarda uwiarygodnił wcześniejsze informacje jakie podawał portal w przesłanym później emailu potwierdzającym odejścia/wydalenia z firmy:

“We can confirm Luis Barriga, Jesse McCree, and Jonathan LeCraft are no longer with the company,”

Kolejną wysoko postawioną osobą, która jeszcze oficjalnie nie odeszła z firmy, ale według tych samych źródeł portalu (przynajmniej 2) przygotowuje się do odejścia jest Cory Stockton.

Kilku z wymienionych developerów jest widocznych albo na fotografiach w niesławnym 'Cosby suite’ albo na sprośnym czacie grupowym powiązanym z tym co się w hotelach wyprawiało. Sugeruje to albo bezpośredni związek albo przynajmniej wiedzę o łamaniu etyki pracy i nadużywaniu swoich pozycji wobec innych pracowników i fanów.

Zgodnie z zapowiedzią CEO Bobbiego Kotticka działania wobec wszystkich osób ukrywających lub pozwalających na takie praktyki pośrednio lub bezpośrednio są podejmowane szybko i zdecydowanie. Jednak czy jest to odpowiedni sposób postępowania? Czy tak nagłe działanie nie wtrąci firmy w spiralę chaosu i nie zaburzy to i tak już mocno rozhuśtanego procesu produkcji?