Diablo 4 ma mieć cross-play

W sieci od czasu do czasu pojawiają się pytania na temat cross-playu w Diablo 4. Blizzard przyznał, że jest to cel, który chcą zrealizować.

Diablo 4 Crossplay

Otwarty świat, wieloosobowe raidy, pvp czy odbijanie wiosek to tylko mały wycinek tego czym ma być Diablo 4. Deweloperzy ujawnili również, że gra ma doczekać się cross-play, który pozwoli graczom na rozgrywki międzyplatformowe.

Diablo to produkcja stricte multiplayer. Gracze na całym świecie bardzo często grywają razem robiąc kolejne szczeliny w Diablo 3 i deweloperzy chcą kontynuować tą tradycję w Diablo 4. Aby jednak to się udało warto byłoby umożliwić rozgrywkę pomiędzy poszczególnymi platformami. W końcu nie wszyscy chcą mieć PC, a zdecydowanie lepiej czują się z padem w ręku, przed telewizorem na Xbox One czy Playstation 4.

Podczas Blizzconu Alan Adham miał okazję rozmawiać z portalem The Telegraph, któremu ujawnił, że są podekscytowani tematem cross-play w Diablo 4. Dodał jednak, że pojawiają się pewne trudności techniczne, które muszą pokonać, ale koniec końców firma ma cel, aby cross-play pojawił się w Diablo 4.

Warto zaznaczyć, że mimo ogłoszenia wyłącznie na PC, Xbox One i Playstation 4, Diablo 4 na 100% zostanie zaprojektowane pod Playstation 5 i Xbox Series X. Nowe wymagania Sony wymuszają optymalizację pod kątem PS 5 każdej gry, która jest projektowana na PS 4.

Co ciekawe deweloperzy opracowując system UI w grze chce dostarczyć wszystkim graczom jak najlepszych doświadczeń z grą, dlatego też na starcie Diablo 4 będzie posiadało wsparcie kontrolera, również na PC.

W tym miesiącu mamy dowiedzieć się o kolejnych nowościach w Diablo 4. Zbliża się końcówka kwartału co oznacza, że Blizzard zaprezentuje nam kolejne podsumowanie kwartalne z ciekawymi informacjami i o grze.