Diablo 4 na Steam Deck? Prezes Blizzarda tłumaczy jak to zrobić

Mike Ybarra, prezes Blizzarda opublikował post, w którym wyjaśnia jak uruchomić Diablo 4 na Steam Deck.

Uruchomienie Diablo 4 na Steam Deck

Premiera Diablo 4 zbliża się wielkimi krokami. Deweloperzy zebrali cały feedback od graczy i mają już niespełna 2 miesiące na wprowadzenie dodatkowych poprawek błędów czy zmian balansu klas. W Blizzplanet również przygotowujemy się do premiery tworząc zakulisowo obszerną wikipedię gry, której premiera nastąpi w maju. Tymczasem Mike Ybarra postanowił w tajemniczy sposób zszokować swoich obserwujących na Twitterze sugerując, że Diablo 4 uruchomimy na Steam Deck.

Jak uruchomić Diablo 4 na Steam Deck?

Mobilna platforma wyprodukowana przez Valve cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, że wielu deweloperów patrzy w kierunku przenośnego urządzenia, na którym można uruchomić ulubione produkcje. Mike Ybarra w swoim pierwszym poście zasugerował, że Diablo 4 zobaczymy na Steam Decku pisząc:

Wydawać by się mogło, że to zapowiedź publikacji gry w bazie Steam. Jednak chwilę później w odpowiedzi na pytanie jednego z obserwujących wyjaśnił, że gra nie zmierza na Steam Deck, ale będzie ją można na nim uruchomić dzięki emulatorowi systemu Windows, który dostępny jest na platformie.

Nie jest to z pewnością najbardziej komfortowe rozwiązanie, ale jeśli emulacja systemu Windows i gry z innej platformy odbywać się będzie płynnie to jest to idealne rozwiązanie dla tych, którym marzy się rozgrywka podczas podróży.