Diablo 4 najszybciej sprzedającą się grą wszechczasów Blizzarda

Diablo 4 pobiło rekord sprzedaży w Blizzardzie. Gra już w pierwszych 24 godzinach została grą wszechczasów dewelopera.

Diablo 4 najszybciej sprzedającą się grą Blizzard Entertainment

Już w niespełna 24 godziny po premierze znane są pierwsze wyniki sprzedaży Diablo 4. Blizzard Entertainment w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że sprzedaż najnowszej odsłony najpopularniejszego na świecie action RPG była rekordowa. Liczb co prawda nie podano, ale wiemy, że przekracza 3.7 miliona sprzedanych sztuk. Wynik ten należał wcześniej do World of Warcraft Shadowlands z 2020 roku. Dane dotyczą oczywiście pierwszy dzień sprzedaży.

Różnica polega na tym, że dodatek do WoWa dotyczył sprzedaży PC, ponieważ ta gra została wydana wyłącznie na tą platformę. Premiera Diablo 4 odbyła się na PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, Playstation 4 oraz Playstation 5 co znacznie przewyższa liczbę potencjalnych klientów.

W Diablo 4 gracze spędzili już ponad 10 000 lat

W notce Blizzard podał również kilka statystyk, którymi chciał się pochwalić. W pierwsze 4 dni wersji Early Access, gracze poświęcili na rozgrywkę 93 miliony godzin, które stanowią 10 000 lat. To ekwiwalent grania 24 godziny dziennie od początków ludzkiej cywilizacji.

Niestety nie podano konkretnych liczb dotyczących sprzedaży. Blizzard nie poinformował w ilu sztukach sprzedano grę. Zakładam, że nie była ona tak imponująca, aby się nią pochwalić publicznie przez co zatajono te dane. Bo jeśli sprzedaż wyniosłaby niespełna 4 miliony kopii, efekt hajpu nie byłby już tak imponujący.

Niemniej jednak należą się gratulacje za kolejny kamień milowy spółki.