Diablo 4 wymagania sprzętowe

Diablo 4 zmierza na platformy PC, Xbox, Playstation i Nintendo Switch. Przyglądamy się jakie są wymagania sprzętowe Diablo 4.

premiera diablo iv

Diablo 4 zaprezentowane na BlizzCon 2019 ujawniło kilka zasadniczych zmian w odniesieniu do Diablo 3. Do gry powrócą nie tylko stare klasy postaci, ale również słowa runiczne, które tym razem będą miały odrobinę odmienną mechanikę działania.

Największe zmiany zajdą jednak w formacie graficznym gry. Diablo 4 ma zaprezentować znacznie mroczniejszy styl rozgrywki oraz otwarty świat. A to oznacza, że gracze będą wracać do znanych lokalizacji wielokrotnie wraz z dodawanymi nowościami w grze w trakcie kolejnych lat produkcji.

Wymagania sprzętowe Diablo 4 na BlizzCon 2019

Tegoroczny konwent zaprezentował nam kilka konfiguracji sprzętowych dla różnych gier Blizzarda. Jednak w przypadku Diablo 4 i uruchomienia go w maksymalnych ustawieniach graficznych deweloperzy wykorzystali następującą konfigurację sprzętową.

  • Procesor: Intel CPU (i9-9900k)
  • Płyta Główna: MSI Motherboard (MPG Z390 Gaming Pro Carbon)
  • Grafika: NVIDIA GPU (RTX 2080)
  • Dysk: Samsung SSD (970 EVO Plus NVMe M.2 2TB)
  • RAM: HyperX Memory (Predator RGB DDR4 3000MHz 2x16GB)

Nie jest to oczywiście ostateczna lista i wymagania sprzętowe najpewniej zmienią się jeszcze kilkukrotnie. Blizzard znany jest z bardzo dobrej optymalizacji gry, a konfiguracja konwentowa miała za zadanie pokazać grę w jak najlepszych ustawieniach. Ponadto w przypadku monitorów deweloperzy prezentowali dwa różne modele pod inne ustawienia oświetlenia.

Oficjalne wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze podane do publicznej informacji. Te pojawią się bliżej premiery gry na stronie supportu Blizzarda.

Nie ma również mowy, aby przewidzieć jakie będą minimalne wymagania sprzętowe. Dyskusja na ten temat będzie możliwa dopiero bliżej beta testów gry.