Diablo 4 z potwiedzonym cross-play i cross progresją

Włodarze Activision Blizzard potwierdzili, że Diablo 4 pojawi się z pełnym cross-play i cross progresją w dniu premiery.

Diablo IV z cross-play i cross-progression

W tym tygodniu odbyło się kolejne podsumowanie kwartalne wyników finansowych holdingu Activision Blizzard, podczas którego włodarze studia prezentowali informacje na temat wszystkich produkcji. Diablo 4 znalazło się w tym gronie i mamy kolejne już potwierdzenie, że produkcja doczeka się funkcji cross-play i cross progresji.

Tradycyjnie podczas podsumowań kwartalnych włodarze studia prezentują informacje na temat postępów w produkcji bądź elementach, które mają mieć wpływ na pozyskanie nowych graczy. Poniżej prezentuję notkę odnoszącą się bezpośrednio do czwartej odsłony gry.

Diablo IV, kolejna generacja serii, która zdefiniowała gatunek, ma ukazać się na PC i konsolach w 2023 roku. Produkcja będzie wspierała cross-play i cross-progresję między platformową i została zaprojektowana od podstaw jako angażująca gra usługa, zapewniająca stale opowiadaną historię i nową zawartość na wiele lat do przodu.

Diablo 4 z premierą w 2023 roku

Podczas tegorocznego pokazu Xbox & Bethesda Showcase 2022 w czerwcu Blizzard zaprezentował ostatnią klasę jaką zobaczymy na premierę w Diablo 4. Dodatkowo prowadząca pokaz poinformowała, że wszystkie gry obecne na pokazie będą miały swoją premierę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Oznacza to, ze Diablo 4 pojawi się na rynku przed końcem czerwca 2023 roku.

Dokłada data premiery nie jest jednak znana i najpewniej zostanie zaprezentowana na początku przyszłego roku.