Diablo IV alfa – pierwsza ogólnofirmowa faza testów już trwa!

Blizzard potwierdził, że trwa już ogólnofirmowa faza alfa testów Diablo IV!

diablo iv alfa uruchomiona wewnętrznie w Blizzardzie

Przy okazji ujawnienia daty premiery Diablo Immortal, Activision Blizzard zaprezentowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku ujawniając najważniejsze informacje na temat niektórych franczyz. Wielu graczy może zainteresować fakt, że aktualnie trwają wewnętrzne, ogólnofirmowe alfa-testy Diablo IV, co oznacza, że do zamkniętych alfa testów dla graczy z całego świata może być bliżej niż sądzimy.

Podczas każdego podsumowania kwartalnego włodarze studia Activision Blizzard prezentują plany związane z franczyzami na najbliższe miesiące. W najnowszym podsumowaniu wspomniano o premierze wydarzenia Wyprawa do Zaginionego Miasta w Hearthstone, zapowiedzi dodatku World of Warcraft Dragonflight, premierze Diablo Immortal czy starcie beta testów trybu PvP w Overwatch 2. W przypadku Diablo IV dosyć mocno zaskoczył mnie fakt, że trwają już wewnętrzne ogólnodostępne firmowe alpha-testy tej gry.

alfa testy Diablo IV

Niestety poza powyższą informacją nic więcej nie wiemy. Do opinii publicznej przekazywane są jednak Piekielne Kwartalniki, z których wiemy już, że w grze pojawi się bardzo rozbudowane drzewko umiejętności, gracze będą odbijać ponad 150 wiosek jak również wszelkie cinematiki w grze tworzone są na silniku gry, aby jak najlepiej zaprezentować historię i ubiór naszego bohatera.

Źródło: Activision Blizzard