Diablo IV z nową dużą aktualizacją! Nie wstrzymano prac nad grą

Zdaje się, że straszenie społeczności wstrzymaniem prac nad Diablo IV okazały się fałszywe. Blizzard zaktualizował grę na firmowym CDN o nowe mechaniki!

aktualizacja diablo iv na cdn blizzarda

W związku z protestem pracowników Blizzarda i wstrzymaniem prac nad World of Warcraft pojawiały się obawy, że pozostałe produkcje studia również doczekają się pauzy. Zdaje się jednak, że nie dotyczy to zespołu Diablo IV, który już kolejny raz aktualizuje grę w ciągu ostatnich dni. Tym razem gra doczekała się sporej aktualizacji na serwerach CDN Blizzarda. Wersja 0.0.1 została zaktualizowana do wersji 0.2.0.

Przed protestem deweloperzy zdołali wypchnąć na serwery Playstation Store dwie wersje gry dla PS4 oraz PS5. W zeszły piątek Diablo Immortal doczekało się aktualizacji na Google Play. Z kolei Diablo IV zostało zaktualizowane aż dwukrotnie w zeszłym tygodniu. Pierwsza aktualizacja wprowadziła patch oznaczony numerem 0.2.0.28673, natomiast piątkowa aktualizacja oznaczona została numerem 0.2.0.28809. Jest to przeskok z wersji 0.1.0 co oznacza, że gra doczekała się nowości, którymi mogą być nowe ficzery bądź mechaniki (pvp/rifty etc.).

Blizzard jasno określa mechanizm wersji swoich produkcji. Prezentuje się on następująco:

  • 0.0.x – Patch do istniejącej wersji gry
  • 0.x.0 – Nowe ficzery
  • x.0.0 – Duże zmiany (DLC etc.)

Oczywiście dla nas graczy nie zmienia to nic. Pozytywem jest fakt, że gra cały czas jest projektowana i deweloperzy wprowadzają aktualizacje do gry. Niestety nie wiemy kiedy Diablo IV doczeka się alfa lub beta testów, a tym bardziej kiedy nastąpi premiera gry.