Fenway – nowa gra Blizzarda znika z profili pracowników na LinkedIn!

W sieci pojawiły się plotki o projekcie Fenway - nowej grze Blizzarda, która znika z profili pracowników Blizzarda na LinkedIn.

LinkedIn to platforma znana wszystkich specjalistom w branży pracowniczej. Nie brakuje na niej wielu pracowników Blizzarda, którzy regularnie zamieszczają tam informacje o projektach, nad którymi pracowali dla dewelopera. W zeszłym roku dużym echem odbiła się informacja o serialu Diablo dla platformy Netflix i gotowym serialu Overwatch, który trafił na sprzedaż do sieci telewizyjnych.

Nic więc dziwnego, że LinkedIn staje się kolejnym źródłem informacji, z którego można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Ot, nazwy nowego projektu Fenway, który z całą pewnością jest nową produkcją Blizzarda, nad którą pracuje bądź pracowało studio. Oczywiście nie jest to ostateczna nazwa. Blizzard nadaje każdemu projektowi nazwę kodową, która funkcjonuje niemal do dnia premiery gry. Często takie nazwy podawane są, aby wyciek danych ograniczył możliwość identyfikacji produkcji.

Tymczasem na profilu LinkedIn Maxine Virtue, pojawił się wpis z doświadczeniem, w którym wymieniła produkcje nad którymi pracowała w Blizzardzie. Wśród nich znalazły się Warcraft 3 Reforged, Starcraft 2, Starcraft: Remastered/Cartooned, Diablo 3 oraz projekt Fenway.

Co ciekawe po ujawnieniu tych informacji przez ING Nordic, pracownica firmy szybko usunęła notkę o Fenway. Nie wiemy czym jest projekt oraz czy jego zapowiedzi możemy spodziewać się na tegorocznym konwencie.

BlizzCon rozpoczyna się 19 lutego i wszyscy będziemy skupieni na nowościach jakie zaprezentuje deweloper. Również 19go lutego zapraszamy Was na specjalny stream, gdzie wspólnie spędzimy czas przy oglądaniu nowości!