Franczyza Diablo z nowym szefem

Rod Fergusson, dotychczasowy szef produkcji świetnej serii Gears of War od marca przejmie kontrolę nad produkcją gier w świecie Diablo.

Rod Fergusson o pracy nad Diablo 4

Przyszłość Diablo może wyglądać znacznie lepiej w najbliższych latach. Dotychczasowy szef marki Gears of War, Rod Fergusson obejmie bardzo ważne stanowisko w Blizzardzie. Będzie nadzorował kierunek rozwoju całej franczyzy Diablo.

Rod znany jest z sukcesów w branży gamingowej pracując nad sukcesami serii gier Gears of War od samego początku jej powstania po dzień dzisiejszy. Patrząc na oceny społeczności na portalu gry-online.pl można odnieść wrażenie, że jest wizjonerem, z którego rąk wychodzą same hity. W marcu zacznie zajmować się już w 100% Diablo, ale o efektach jego prac przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Rod będzie nadzorował również pracę naszego rodaka, Sebastiana Stępienia, który zajmuje w Blizzardzie stanowisko Dyrektora Kreatywnego przy Diablo IV. Sebastian poprzednio pracował nad sagą Wiedźmin i Cyberpunk by zeszłym roku zasilić szeregi firmy.

Myślę, że przy ostatnich złych doniesieniach jest to dobra wiadomość dla fanów gier Blizzarda. Doświadczenie i sukcesy marki jakie Rod odniósł tworząc serię Gears of War pozwalają mieć nadzieję, że tym razem deweloperzy dopilnują wszystkiego przy produkcji Diablo 4 czy Diablo Immortal.