Gadżety z Diablo cz. 1 – figurki I

Gadżety od Blizzarda to jedne z wielu smaczków pozwalające najbardziej zagorzałym fanom cieszyć się z danego uniwersum. Niestety, w Polsce nie jest z tym już tak kolorowo.

figurki diablo

Ostatnie lata nie były łaskawe dla fanów Diablo – nie tylko przez niewielką aktywność Blizzarda w tym temacie praktycznie od czasu wydania „trójki”, ale i przez fakt, że oddani fani, hobbystycznie kolekcjonujący oficjalny merch z uniwersum Sanktuarium, nie mogą niczego dostać. Nie tylko przez fakt, że ostatnio takich gadżetów jest znacznie mniej, ale i przez to, że większość takich produktów produkowana jest w stanach, a mało komu widzi się płacić od 80 do nawet 150 zł za dostawę. W artykule tym postaram się pokazać w ramach ciekawostki, jakie gadżety mogą dostać maniacy Diablo i ile są one aktualnie warte.

POP! Games od Funko

Figurki POP! Games od Funko

Jedna z najpopularniejszych firm produkujących bardzo specyficzne, niewielkie (ok 10-11 cm wysokości) figurki z dużymi głowami i charakterystycznymi oczami z przyjemnością sprzymierzyła się z Blizzardem i wyprodukowała na jego licencji kilka z nich. Z samego uniwersum Diablo powstały trzy – Tyrael i Diablo, które powstały w 2014 roku oraz inna wersja Tyraela, która powstała w roku 2020. Dodatkowo kolekcję uzupełnia figurka z Heroes of the Storm z 2015 roku z demoniczną „skórką” Tyraela.

Z racji jakże wspaniałej reguły niedostępności, Funko POP!y z 2014 roku są aktualnie warte od 150 do 300 zł (w zależności od stanu opakowania, dodatkowo Tyrael jest nieco droższy). Tyrael z roku 2020 jest na tyle nowy, że czasem nawet jakiś sklep ma go na stanie, więc można go dostać już za około 130-150 zł. Demoniczny Tyrael to natomiast bardzo rzadka gratka dla kolekcjonerów – aby go kupić trzeba raczej przeszukiwać eBay, a jego cena w przeliczeniu na złotówki to już od 450 do nawet 800 zł. Nowe Funko POP!y nie są już takie drogie – na wrzesień zapowiedziano premierę świecącej w ciemności figurki Mrocznego Wędrowca, której cena to zaledwie około 57 zł (wizerunek zaprezentowany na obrazku wyróżniającym).

Figurki od NECA

Figurki Diablo, Shadow of Diablo oraz Tyrael od firmy NECA

W latach 2013-2015 firma NECA postanowiła stworzyć trzy figurki z uniwersum Diablo – samego Pana Grozy (2013), Cień Diablo (2014) oraz Tyraela z Heroes of the Storm (2015). Firma NECA słynie z nieco większych, „mobilnych” figurek (posiadających 20-30 punktów zgięcia), toteż Diablo i jego Cień miały około 23 cm wysokości, natomiast Tyrael około 18 cm. Aktualnie figurki te są bardzo ciężko dostępne, jednak popyt na nie również jest niewielki – przez co Tyrael wart jest od 100 do 150 zł, natomiast Diablo i jego Cień – oczywiście w zależności od stanu – od 150 do 300 zł.

Diablo II EPIC ACTION FIGURES

Figurki Diablo II EPIC ACTION FIGURES od Blizzarda

W 2000 roku Blizzard wypuścił pierwszą serię figurek z Diablo 2 zwaną Epic Action Figures. W jej skład wchodziły 3 figurki – Barbarzyńca, Diablo oraz Unraveler. Oczywiście w dniu premiery figurki te kosztowały „grosze”, jako że warte były około 8-10 dolarów. Jednak, jak wiadomo, upływ 21 lat, inflacja i niedostępność znacznie zwiększyły ich cenę. Teraz również takie figurki wyjątkowo ciężko dostać, a ich ceny wahają się od 80 zł (raczej te wybrakowane czy uszkodzone) do nawet 350 zł (stan idealny, nieotwarte pudełko).

To na tyle w pierwszej części, w kolejnych postaram się przybliżyć Wam kolejne serie i ich ceny. A może Wy macie jakieś ciekawe kolekcje, figurki lub gadżety z uniwersum? Jeśli tak – pochwalcie się nimi!