Jak dużo czasu zajmie przejście fabuły Diablo 4? Znamy odpowiedź

Podczas jednego z ostatnich wywiadów deweloperzy ujawnili, jak dużo czasu zajmie przejście fabuły w Diablo 4.

ujawniono czas ukończenia fabuły w diablo 4

Diablo 4 dostarczy graczom otwarty świat, w którym będzie można realizować całą masę misji pobocznych, jak odbijanie wiosek czy wspomaganie prostych ludzi w pozbywaniu się kreatur na ich ziemiach. Do niedawna nie mieliśmy wiedzy, jak długi będzie wątek fabularny w Diablo 4. Nowe światło rzuca niedawno przeprowadzony wywiad z europejskimi dużymi redakcjami portali gamingowych.

Gracze ukończą Diablo 4 w 20-40 godzin

Czas gry w produkcjach RPG jest kluczowy dla satysfakcji z rozgrywki. Diablo 4 co prawda jest hack’n slashem, który w głównej mierze skupi się na grindowaniu w endgame, jednak miliony fanów na całym świecie skupią się wyłącznie na fabule. Ta według wypowiedzi Joe Shelly’ego ma zająć graczom od 20 do 40 godzin.

Wszystko zależy od tego jak podejdziesz do rozgrywki, ile aktywności pobocznych zrealizujesz etc. Szacujemy, że graczom ukończenie głównego wątku powinno zająć od 20 do 40 godzin.

Joe Shelly (cytat via Komputer Świat)

Przeglądając średni czas ukończenia gier RPG liczba godzin potrzebna do ukończenia Diablo 4 nie prezentuje się zbyt imponująco. Przykładowo ukończenie Wiedźmina 3 zajmuje około 50 godzin, Path of Exile od 19 do 45 godzin, zaś Diablo 2 z dodatkiem Lord of Destruction około 45 godzin. Nie mówimy tu oczywiście o speedrunach tylko o średnim czasie rozgrywki podczas przechodzenia wątku fabularnego na normalnym poziomie trudności.

Wygląda na to, że deweloperzy nie przygotowali nam za dużo akcji fabularnej w Diablo 4. Nie można oczywiście narzekać jednak chciałbym aby tego było więcej.