Konsolowe Diablo IV już na serwerach Playstation!

Na łamach sieci serwerów Playstation pojawiło się ostatecznie konsolowa wersja Diablo IV.

diablo iv w bazie playstation

O tym, że Diablo IV pojawi się na konsolach wiemy od ogłoszenia z 2019 roku. Gra została zapowiedziana na stare generacje (PS4 XOne), jednak wymogi Sony względem produkcji gier dają gwarancję, że gra będzie dostosowana również do platformy Playstation 5. W dniu 17 maja distribution kit ostatecznie pojawił się na serwerach Playstation.

Sama paczka nie była oznaczona jako Diablo IV. Nieznana gra od Activision ważyła ponad 44GB i otrzymała klasyfikację wiekową 17+. Identyfikator dystrybucji nosił zaś nazwę WELOOOOVEDOGS. Początkowo sądzono, że może to być Call of Duty Modern Warfare 3 lub tryb multi do Modern Warfare 2, jednak jeden z użytkowników Twittera zdołał dostać się do listy assetów dystrybucji. Po pobraniu okazało się, że dotyczy Diablo IV.

Wersja dystrybucyjna potwierdza, że gra tworzona jest z myślą o obu generacjach, zarówno czwartej jak i piątej. Wersja ta najpewniej posłuży deweloperom do dalszych testów. Dotychczas jedynie wersja PC była dostępna do przeprowadzenia takich testów.

Diablo IV nie ma aktualnie daty premiery. Deweloperzy potwierdzili jednak, że gra na 100% nie pojawi się na rynku w 2021 roku.