Lorath Nath nowym narratorem w Diablo 4?

Ostatnie podsumowanie kwartalne ujawniło, że Horadrim będzie naszym narratorem w Diablo 4. Czyżby to był Lorath Nath?

lorath nath narrator diablo 4

Diablo 2 i Diablo 3 były opowiadane przez narratorów bezpośrednio biorących udział w wydarzeniach obu gier. W drugiej części był nim Marius, który upalając się w tawernie wyruszył w długą podróż za Mrocznym Wędrowcem, którą skończył w szpitalu psychiatrycznym. W trzeciej byli nimi kolejno Decard Cain, Leah i Tyrael.

Decard Cain był ostatnim z Horadrimów, który zginął z rąk Mahdy w I akcie trzeciej odsłony gry. Jednak zakon ten został odtworzony przez Tyraela, który również odpowiedzialny był za wykradnięcie Czarnego Kamienia Dusz z Wysokich Niebios. Zwiastun rozgrywki Diablo 4 oraz ostatnie podsumowanie kwartalne ujawniają, że nowy Horadrim będzie kontynuatorem schedy Decarda Caina jako narratora gry, ale gracze sądzą że będzie nam dane zagrać Horadrimem jako czwartą klasą postaci.

Lorath Nath w Diablo 4

Horadrim, którego widzimy w zwiastunie czwartej odsłony gry jest najpewniej Lorath Nahr. Jeśli pamiętacie zwiastun Diablo 3 Reaper of Souls to właśnie on został wysłany po nefalema, który miał rozprawić się z Malthaelem. Podczas rozgrywki w Diablo 3 często stał u boku Tyraela, ale towarzyszył nam również w poszukiwaniach Adrii.

Oczywiście w naszej dyskusji może pojawić się informacja, że Lorath był przecież młody, a zwiastun prezentuje starca. Wydarzenia z gry mogą bowiem prezentować okres czasu, który wybiega kilkadziesiąt lat do przodu. Lorath mimo wątłej postury w Diablo 3 był wojownikiem, a co za tym idzie mógł nabrać muskulatury aby wyglądać dokładnie tak jak starzec zaprezentowany w zwiastunie.

Warto podkreślić, że ta sama postać pojawiła się w ostatnim podsumowaniu kwartalnym Diablo 4. Jest postacią, z którą bohaterowie gry będą rozmawiali podczas wykonywania misji.

lorath nath narracja diablo 4

Powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez deweloperów jednakże łącząc wszystkie nitki można dojść do tego jednego wniosku. Po co Blizzard miałby przedstawiać nam nowego Horadrima, który miałby być narratorem, a z którym gracze mogą nie mieć żadnej więzi. Lorath jest idealnym kandydatem do tej roli.

Niestety czy to na 100% on przekonamy się dopiero przy okazji premiery gry.