Łowca czwartą klasą postaci w Diablo 4? Jakie będą pozostałe klasy?

Diablo 4 podczas swojego ogłoszenia na zeszłorocznym BlizzCon ujawniło trzy klasy, które aktualnie znajdują się w grze. Jeden koncept z tego wydarzenia zdaje się jednak przeszedł bez echa. Łowca może być czwartą klasą postaci!

nowe klasy postaci w Diablo 4

Diablo 4 po latach wyczekiwań zostało w końcu ogłoszone jednak gracze niecierpliwie wyczekują kolejnych nowości z gry. Jednym z często omawianych tematów są klasy postaci jakie zobaczymy w grze. Do tej pory poznaliśmy 3 z nich: Barbarzyńcę, Czarodziejkę i Druida. Do premiery gry zaprezentowane zostaną dwie kolejne klasy, ale jako że gra będzie miała formę usługi jest niemalże pewne, że zobaczymy tam więcej klas postaci.

Brakujące klasy postaci w Diablo 4

Na początku warto zastanowić się nad klasami postaci jakie zobaczymy w Diablo 4. Fani serii wyczekują klas, które znamy z poprzednich części gry. Jestem jednak pewien, że w czwartej odsłonie gry zabraknie Witch Doctora, a potencjalnie powrócą te, które znamy z poprzednich odsłon.

Pierwszą z nich jest z pewnością Zabójca/Zabójczyni. Trzecia część gry rozdzieliła nam tą klasę na Mnicha (kombosy w walce bezpośredniej) i Łowcę Demonów (pułapki), ale sam koncept postaci jest na tyle mroczny, że idealnie wpasuje się w stylistykę nowej odsłony gry. Zabójczyni była jedną z klas, którą sam ogrywałem w przeszłości i jej brak w Diablo 3 bardzo mocno mnie zasmucił.

Kolejną klasą, którą z pewnością będzie rozważał deweloper to przedstawiciel światłości. Mnich, Paladyn bądź Krzyżowiec. Poza pierwszą częścią gry każda kolejna odsłona Diablo reprezentowana była przez jednego z przedstawicieli światłości. Nie zdziwiłbym się gdyby w mrokach Diablo 4 znalazło się miejsce dla jednego z nich. Jednakże jeśli miałbym wybierać kogoś z powyższej listy to byłby nim Krzyżowiec.

Trzecią klasą, której obecność widziałbym w grze to Amazonki. Amazonki specjalizowały się w umiejętnościach posługiwania się łukami i włóczniami. Jeżeli deweloperzy postanowią zrezygnować z Demon Huntera w nowej odsłonie gry, Amazonka stanowiłaby jedyną klasę posługującą się dalekosiężną bronią białą. A musimy wziąć pod uwagę fakt, że gracze lubią postacie dalekosiężne. Jednak ze względu na obupłciowość klas jest mało prawdopodobne, że ta klasa pojawi się w grze.

Zamiast niej natomiast bardzo prawdopodobne jest, że w grze pojawi się nowa klasa o nazwie Łowca. Koncept tej klasy został już zaprezentowany przez Blizzarda podczas zeszłorocznego BlizzConu.

Oczywiście to tylko koncept i Blizzard może mieć ich bardzo wiele w swoich zasobach. Jednak jeśli dokładniej pomyślimy o tej klasie nie jest to wcale takie dalekie od realizacji. Jeśli ani Zabójczyni ani Demon Hunter nie pojawi się w grze, z pewnością to właśnie Łowca mógłby mieć w swoim zestawie umiejętności pułapek, w których stunowałby nadchodzące hordy przeciwników wycinając je na odległość.

Macie jakieś inne propozycje klas postaci, które mogłyby znaleźć się w Diablo 4?