Łowca jednak nie jest kolejną klasą w Diablo 4?!

Jeden z redditorów po dokładnej analizie gameplayów z Diablo 4 doszedł do wniosku, że Łowca nie będzie jednak klasą w grze.

hunter w diablo iv

Niedawno pisaliśmy Wam o kolejnej, czwartej klasie postaci jaka może potencjalnie się pojawić w grze. Prezentowaliśmy na nim Łowcę, którego koncept arty można było oglądać w siedzibie Blizzarda przy okazji BlizzConu 2019.

Jak się jednak okazuje Łowca może nie być w ogóle klasą w Diablo 4, a kimś pokroju Łotrzyc z Diablo 2. Niemalże tak samo wyglądającą postać gracze mogli spotkać już w Corbach. Z rozmowy, którą gracze przeprowadzają z NPC o imieniu Kayla wynika kilka rzeczy:

  • NPC mówi o „naszych łowcach” oraz, że wspólnie biorą udział w polowaniach na stworzenia o nazwie Bur’zog,
  • Bazując na tym wideo, kontur postaci wykazuje ten sam wygląd kołczanu na strzały, znajdujący się również po tej samej stronie co na grafice koncepcyjnej,
  • Jej twarz i fryzura oddają wizerunek zaprezentowany na koncept arcie,
  • Ubiór postaci i model 3D oddają w pełni to co znajduje się na koncept arcie.

Wynika zatem z tego, że Łowca może nie być nową klasą ale kimś w rodzaju Łotrzyc z Khanduras z Diablo 2. Może stanowić towarzysza broni, którego można nająć zarówno w drugiej jak i trzeciej części gry. Byłoby to również logiczne aby podobna mechanika pojawiła się w czwartej odsłonie.