Mikrotransakcje pojawią się w Diablo 4

Diablo 4 będzie posiadać sklep, w którym mikrotransakcje będą pełniły ważną rolę.

W Diablo IV pojawi się sklep

Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że deweloperzy gier starają się zarobić na swoich produkcjach jak najwięcej pieniędzy. Diablo 4 nie będzie tu wyjątkiem. Nowe ogłoszenie o pracę zamieszczone na stronie Blizzarda jasno sugeruje, że gra będzie posiadała sklep, w którym będzie można płacić prawdziwymi pieniędzmi.

Blizzard ostatnimi czasy nie ma dobrej passy. Sprawy nie ułatwia również premiera Diablo Immortal, która mimo udanego startu mierzy się z ogromną, ale uzasadnioną krytyką dotyczącą mechanik pay-to-win. Wraz z pojawieniem się publicznie ogłoszenia dotyczącego sklepu w grze, fani zaczęli mieć obawy o to, czy podobne mechaniki nie zostaną wprowadzone w kontynuacji PCtowej i konsolowej całej serii.

Zobacz więcej: Premiera Diablo 4 w 2023 roku

Oferta pracy, o której napisałem wyżej dostępna jest na oficjalnej stronie careers.blizzard.com i dotyczy stanowiska Product Managera. Osoba na tym stanowisko odpowiadać ma za obsługę ofert produktów wirtualnych oferowanych w ramach sezonów, planowanie roadmapy ofert sklepu czy katalogu produktów, które trafią do sklepu.

Powyższe jednoznacznie sugeruje, że Diablo 4 doczeka się popularnego na całym świecie Battle Passa czyli przepustki bojowej, która pozwoli na zgarnianie darmowych nagród za wykonywanie codziennych zadań jak również udostępni płatne wersji tego pakietu w ramach funkcjonowania sezonów rozgrywki.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że gra uniknie mechanik monetyzacji, które widzieliśmy w Diablo Immortal.