Nowa książka Diablo zwiastunem premiery Diablo IV?!

Już w październiku odbędzie się premiera kolejnej książki osadzonej w świecie Diablo! Czyżby miała zwiastować premierę Diablo IV?!

nowa książka Diablo: Tales from the Horadric Library

Książki Diablo w ciągu ostatniej dekady pojawiały się regularnie w trakcie ważnych premier. Kolejna książka w świecie Diablo, której premiera planowana jest na październik tego roku może być zwiastunem ważnych wydarzeń dotyczących bety bądź premiery Diablo IV!

Książka Diablo: Tales from the Horadric Library

Diablo: Tales from the Horadric Library, bo tak nazywa się książka jest zbiorem opowiadań o mrocznych czasach Sanktuarium. Książka ma 208 stron i zostanie wydana w twardej oprawie. Książkę można kupić w ramach zamówień przedpremierowych na stronie Amazon.com w cenie 26,96$. Premiera 18 października 2022 roku.

Autorzy najznamienitszych horrorów otwierają drzwi do Horadrimskiej Biblioteki, zapraszając i pozwalając fanom Diablo ujrzeć grozę, która czai się pod powierzchnią Sanktuarium.

Gdy Odwieczny Konflikt w dalszym ciągu trwa, groza i zabobony żerują na czystych sercach mieszkańców Sanktuarium. W dawno zapomnianych czasach, Zakon Horadrimów miał za zadanie spisać lokalne legendy, przestrogi i najbardziej pokręcone, mroczne opowieści w nadziei, że dzięki ich wiedzy uda się uchronić niewinnych. Teraz skarbce są otwarte Bezpośrednio od development teamu i wybitnych umysłów horroru pochodzą Opowieści z Horadrimskiej Biblioteki, zbiór krótkich opowieści eksplorujących najgłębsze, najmroczniejsze zakątki Sanktuarium i czające się tam zło.

Premiera książki wpasowuje się w okres Blizzconowy. Co prawda fizyczny BlizzCon w listopadzie 2021 i BlizzCONline 2022 zostały odwołane, jednakże na ten moment nie ma nic o odwołaniu imprezy w listopadzie. Oczywiście nie oznacza to, że impreza na pewno się odbędzie, a sytuacja pandemiczna będzie decydująca dla organizacji tak dużego wydarzenia.

Być może to właśnie na BlizzCon 2022 bądź na BlizzCONline 2023 Blizzard ogłosi coś dużego w związku z Diablo IV. Premiery książek Diablo były bardzo mocno powiązane z premierami gier. Np. Księga Caina ukazał się na 5 miesięcy przed premierą Diablo III, natomiast Zakon w dniu premiery. Księga Tyraela na 5 przed premierą dodatku do Diablo 3: Reaper of Souls. Z kolei Nawałnica Światał na niespełna 2 miesiące przed premierą dodatku. Księga Adrii z kolei pojawiła się na chwilę przed BlizzCon 2018, na którym zapowiedziano Diablo Immortal oraz…wiemy to już oficjalnie, miało zostać zapowiedziane Diablo IV.

Jest zatem całkiem prawdopodobne, że książka będzie zapowiadała wstęp do pewnych wydarzeń mających mieć miejsce w Diablo IV. Ale to oczywiście moja spekulacja. Może w końcu być też tak jak ze zbiorem opowiadań „Gdy zapada ciemność, rodzą się bohaterowie”, który został wydany na kilka miesięcy po premierze Diablo III, a które to opowiadania wcześniej ukazały się na oficjalnej stronie diablo3.com. Oba schematy są możliwe.