Nowy system drzewka paragonów w Diablo IV! Piekielny Kwartalnik Grudzień 2021

Dzisiejszego wieczora Blizzard zaprezentował zupełnie nowy system rozwoju postaci z nowym systemem paragonów, który zobaczymy w Diablo IV. Prezentacji dokonano w ramach Piekielnego Kwartalnika.

nowy system paragonów w diablo iv

Koniec kolejnego kwartału oznacza nowy Piekielny kwartalnik z informacjami na temat postępu prac nad Diablo IV. W dzisiejszym artykule Blizzard przybliżył informacje na temat systemu generowania przedmiotów w grze oraz zaprezentował nowy mechanizm rozwoju postaci w systemie paragonów.

Wśród najnowszych rzeczy o których warto wspomnieć są:

  • powrót afiksów wzmacniających umiejętności,
  • przenoszenie unikalnych legendarnych mocy z przedmiotu na przedmiot,
  • wprowadzenie tablicy poziomów mistrzowskich (paragon system),
  • Wprowadzenie systemu glifów.

Afiksy wzmacniające umiejętności w Diablo IV

Deweloperzy wrócili do mechaniki afiksów wzmacniających umiejętności. Afiksy w Diablo IV będą wzmacniały umiejętności, w które zainwestowano punkty, a bonusy do umiejętności, których gracz jeszcze nie posiada pozwoli odblokować daną zdolność.

Przenoszenie legendarnych mocy do przedmiotów w Diablo IV

Deweloperzy postanowili w Diablo IV zaimplementować mechanikę, która pozwoli graczom wyciągnąć esencję z przedmiotów legendarnych i przenieść tą moc do nowego przedmiotu. W tym celu w grze znajdzie się nowy NPC zwany Okultystą, za którego pomocą będzie można to zrobić.

Trzeba mieć na uwadze, że przenosząc esencję przedmiot będzie niszczony. Esencja wprowadzona do nowego przedmiotu legendarnego zastąpi tą już istniejącą. Esencję można wydobyć i użyć ją w późniejszym czasie.

Nowy system poziomów mistrzowskich w Diablo IV

Diablo IV doczeka się zupełnie nowego systemu paragonów. Gracze doczekają się dużej mapy ze ścieżkami, które pozwolą graczowi dostosować kierunek rozwoju postaci. System mistrzowski zacznie działać po ukończeniu przez gracza 50 poziomu.

W Diablo IV położyliśmy duży nacisk na modyfikacje rozwoju postaci, abyście mogli w pełni kontrolować ten proces. Tablica poziomów mistrzowskich odblokowuje się dla każdej klasy na poziomie 50 i stanowi sedno tego zamysłu. Wasz bohater rozpoczyna swoją podróż przez system poziomów mistrzowskich od centralnego pola początkowego danej klasy, a od tego miejsca dokonujecie wyborów, które rozchodzą się na zewnątrz. Kiedy wasz bohater dotrze do pola bramki, wybierzecie, którą nową planszę poziomów mistrzowskich chcecie dołączyć do tego miejsca. Pożądanym rezultatem jest spersonalizowany zestaw premii, które wzmocnią waszego bohatera i uszanują wasz wysiłek w jego rozwój. System powinien być fajny do modyfikacji i dostosowywania na przestrzeni wielu rozgrywek.

Tablica poziomów mistrzowskich składa się z wielu stałych pól. W miarę jak barbarzyńca zdobywa doświadczenie, uzyska punkty poziomów mistrzowskich, które są wykorzystywane do odblokowania połączonych pól. Istnieje kilka ich odmian, które chcę omówić.

Pola zwykłe

Te pola są proste i zapewniają niewielki, ale znaczący wzrost statystyk. Pola zwykłe scalają całą tablicę i są dość powszechne.

Pola magiczne

Pola magiczne znajdują się w skupiskach na tablicy i zapewniają silny, bardziej zróżnicowany zestaw korzyści. Jak można się domyślić, występują rzadziej niż pola zwykłe, ale nadal jest ich dużo.

Pola rzadkie

Pola rzadkie oferują znaczące zwiększenie mocy. Gdy widzimy je po raz pierwszy na tablicy poziomów mistrzowskich, stanowią one wspaniałe cele dla graczy, szczególnie gdy zawęzimy rozwój postaci do bardzo konkretnych celów. Pola rzadkie posiadają również dodatkowe moce, które odblokowują się, gdy bohater podniesie atrybut do odpowiedniego poziomu, co wymaga dokonania pewnych wyborów podczas planowania swojej ścieżki rozwoju na tablicy.

Pola legendarne

Po pierwszej tablicy poziomów mistrzowskich, każda nowa posiada jedno pole legendarne, które można znaleźć w jej centrum. Dają one nową moc legendarną postaci, która je zdobędzie.

Tablica poziomów mistrzowskich posiada pola bram. Są to pola, po wyborze których będzie można przejść na kolejny poziom tablicy poziomów mistrzowskich. Kolejną tablicę będzie można przypisać do już istniejącej

System glifów w Diablo IV

Do poziomów mistrzowskich można zaliczyć również nowy system glifów w Diablo IV. Glify pozwolą graczom zamieścić je w gniazdach znajdujących się na tablicy poziomów mistrzowskich. Będzie je można znaleźć podczas rozgrywki, a ich wykorzystanie pozwoli zdobyć odpowiednie bonusy w zależności od jego rodzaju.

Glify będzie można rozwijać o kolejne poziomy dokonując eksploracji wysokopoziomowych dungeonów. Ich wzmacnianie pozwoli zwiększyć promień ich oddziaływania na tablicy poziomów mistrzowskich, przekazując i czerpiąc moc z innych aktywnych pól znajdujących się w jego obrębie.