Open beta Diablo 4 – poznaliśmy termin startu!

Wiemy już kiedy startuje open beta Diablo 4. Datę ujawniono podczas IGN Fanfest 2023.

open beta diablo 4 - blizzard ujawnił datę startu

Koniec oczekiwania. Podczas trwającego IGN Fanfest 2023 zaprezentowano nowy zwiastun Diablo 4 (a właściwie Opening Cinematic), a wraz z nim ujawniono datę startu otwartej fazy beta testów Diablo 4. Gracze na całym świecie będą mogli zagrać już 17-19 marca (dla osób które zamówiły grę w pre-orderze), natomiast 24-26 marca gra będzie dostępna dla wszystkich, na wszystkich platformach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że posiadacze pre-orderów Diablo 4 otrzymują wcześniejszy dostęp do beta testów oraz wcześniejszej premiery gry, która nastąpi już 2 czerwca.

Pierwsze potwierdzone informacje o ogłoszeniu beta testów na IGN Fanfest ujawnił Rod Fergusson – szef franczyzy Diablo, który na łamach swojego Twittera zachęcił fanów do oglądania pokazu.

Open beta umożliwi graczom na rozegranie prologu, zawartości całego 1 aktu, oraz awansowania maksymalnie na 25 poziom.

Diablo 4 wprowadza szereg zmian w produkcji oraz zaprezentuje wiele najciekawszych elementów z każdej poprzedniej odsłony gry. W przypadku Diablo 1 to mroczny klimat gry. Z Diablo 2 zaimplementowano drzewka umiejętności, natomiast z Diablo 3 w grze zobaczymy system walki oraz przebudowany system lootu.

Oficjalna premiera gry odbędzie się 6 czerwca 2023 roku.