Pierwszy sezon w Diablo 4 bez tablic rankingowych i z datą premiery w lipcu

Podczas streamu z deweloperami ujawniono szczegóły mechanik działania sezonów gier rankingowych w Diablo 4. Wśród nich brak tablic rankingowych, tematy sezonowe, mechanika podróży sezonowej i inne.

Sezony i Karnet Bojowy w Diablo 4

Blizzard ujawnił szczegóły funkcjonowania sezonów w Diablo 4. I o ile pierwszy czy nawet drugi sezon nie doczekają się tablic rankingowych, o tyle zaprezentowano całą masę aktywności, w których gracze będą mogli wziąć udział. Wiadomo kiedy wystartuje i w jaki sposób będzie można progresować w trakcie jego trwania.

Omówiono również szczegółowo popularny na całym świecie Karnet Bojowy, jego wersje oraz ścieżkę sezonową.

1 sezon rankingowy Diablo 4 po połowie lipca

Deweloperzy od dłuższego czasu informowali, że Diablo 4 wystartuje bez sezonów. Jest to spowodowane głównie potrzebą ukończenia przez graczy kampanii fabularnej, bez której ogrywanie sezonów będzie znacznie utrudnione. Dodatkowo deweloperzy chcą mieć pewność, że gra nie ma krytycznych bugów, a serwery obsługują graczy bez opóźnień i lagów.

W trakcie dev streamu ujawniono datę premiery 1 sezonu rankingowego w Diablo 4, który zaplanowano na drugą połowę lipca. Sezony w Diablo 4 będą trwały 3 miesiące.

Zawartość sezonowa w Diablo 4

Sezony w Diablo 4 mają wprowadzać powiew świeżości do rozgrywki. W tym celu deweloperzy dostarczą wiele mechanik i elementy kosmetyczne. Każdy sezon opierać się będzie na określonym temacie. W trakcie streamu co chwilę powtarzano tematykę Zombie i zapewne coś w tym jest, ale co zobaczymy w lipcu czas pokaże.

Główną mechaniką są postępy sezonowe skupione na Karnecie bojowym i zadaniach sezonowych. W bezpłatnej ścieżce odblokowuje się walutę Rozżarzony popiół, który następnie można przeznaczyć na zakup błogosławieństw.

Błogosławieństwa mogą na przykład zwiększyć otrzymywane punkty doświadczenia, zdobyć większą liczbę złota za sprzedaż przedmiotów, zwiększyć szansę na rzadkie materiały rzemieślnicze przy rozkładaniu przedmiotów bądź zwiększenie czasu trwania wszystkich eliksirów.

Karnet bojowy w Diablo 4

Karnet bojowy w Diablo 4 zawiera 3 wersje: ścieżkę bezpłatną, wersję premium oraz przyspieszony karnet bojowy. Cała ścieżka karnetu posiada 90 poziomów nagród do odblokowania. Pozycje bezpłatnego karnetu (27) zostały rozmieszczone w całej ścieżce. Przykładowo na grafice poniżej 15 poziom karnetu pozwala odblokować nagrodę w darmowej ścieżce, ale aby to zrobić trzeba ukończyć 12 i 13 poziom nagród, które otrzymają posiadacze karnetu premium (63 pozycji).

Koszt Karnetu Bojowego wygląda następująco:

  • Karnet bojowy premium: 1000 sztuk platyny (równowartość 43 PLN),
  • Przyspieszony Karnet bojowy: 2800 sztuk platyny (równowartość 113 PLN).

Sklep z elementami kosmetycznymi

Z sezonami mocno powiązany będzie sklep. Funkcjonowanie sklepu będzie odświeżane co tydzień nowymi pozycjami dla poszczególnych klas i będzie oferowało pełne uzbrojenie. Nie podano żadnych cen, ale zaprezentowano kilka ciekawych skinów, które prezentuję poniżej.

W najbliższy piątek rozpocznie się beta Server Slam, która potrwa 48 godzin. Deweloperzy celują w jak największą liczbę osób, które wypróbują Diablo 4, dzięki czemu będą mogli zweryfikować optymalizacje serwerów na premierę gry.