Ponad 100 miast i wiosek odwiedzimy lub odbijemy w Diablo 4!

Diablo 4 zapowiada się na ogromną grę. Sebastian Stępień potwierdził, że w grze zobaczymy ponad 100 miast lub wiosek, które odwiedzimy bądź będziemy odbijać z rąk demonów!

ponad 100 wiosek w diablo 4

Blizzard bardzo poważnie podchodzi do ogromu świata Diablo 4, który mamy dostać we własne ręce. Kolejna odsłona gry ma posiadać otwarty świat, który gracze będą przemierzać przez dziesiątki godzin, a skupiać się na problemach prostych ludzi. Podczas BlizzConu 2019 Sebastian Stępień, który pełni rolę Creative Directora franczyzy Diablo 4 ujawnił, że w grze ma znaleźć się ponad 100 miast/wiosek/obozowisk, które będziemy odwiedzali.

Wyobraźcie sobie wioskę. To jest tylko przykład [podany na materiale wideo, przyp. red.]. Tu nie chodzi o tą konkretną wioskę. Mamy ponad 100 wiosek i miejsc takich jak to, i chcielibyśmy skupić się na tych prostych historiach. Tutaj Wieczny Konflikt cały czas trwa. Nie chodzi tu zatem o bohaterów. Nie chodzi o politykę, królów czy innego fantastycznego wydarzenia. Jest o tych gościach i możecie to przywrównać do Wirta (z Diablo I) czy Mariusa z Diablo II.

Wtedy nie wiedzieliśmy o nich nic, aż do momentu drugiego podsumowania kwartalnego prac nad grą. Deweloperzy ujawnili wtedy szczegóły dotyczące mechanizmu Obozów. W grze niejednokrotnie będziemy w trakcie podróży odbijali wioski, które następnie staną się posterunkami, do których zawsze będziemy mogli powrócić by załatwić jakieś sprawy.

Wygląda na to, że Diablo 4 dostarczy nam naprawdę ogromu misji. Oby tylko wątek Lilith i Wiecznego Konfliktu nie został zepchnięty na drugi tor, a jednak był tym kluczowym.