Premiera Diablo 4 w 2021 roku [Nieoficjalnie]

Od zapowiedzi Diablo 4 na BlizzCon minęło trochę czasu. W sieci pojawiają się jednak nieoficjalne doniesienia o premierze, która ma nastąpić już w 2020 roku.

premiera diablo iv

Rok 2019 zakończy się sukcesem piarowym Blizzarda. Mimo trudności i ciągłych skandali w trakcie trwania mijającego roku zapowiedź Diablo 4 jest najlepszą decyzją jaką twórcy mogli sprawić swoim zagorzałym fanom.

Konwent ujawnił wiele nowości dotyczących gry jak i wątku fabularnego. Jednakże jeszcze podczas imprezy deweloperzy zapowiedzieli, że na grę przyjdzie nam czekać dłużej niż słynne SoonTM. Większość osób mogłaby uznać, że na grę przyjdzie nam czekać przynajmniej 3-5 lat, ale według przecieków nic bardziej mylnego.

Premiera Diablo 4 w 2021 roku. Beta w 2020

Nie mam zwyczaju jarać się przeciekami. Jednak tym ujawnianym przez osoby, które już wcześniej potwierdziły swoją rzetelność warto poświęcić czas na dyskusję. Jeszcze kilka miesięcy przed Blizzcon 2019 na łamach Reddita pojawił się wpis, w którym ujawniono wiele elementów, które potwierdzone zostały podczas konwentu. Ale poza nimi pojawiło się jeszcze kilka dodatkowych, o których deweloperzy na BlizzCon już nie wspominali.

Poza potwierdzeniem 5 grywalnych klas i ujawnieniem powrotu do korzeni klimatu Diablo II, źródło poinformowało, że Diablo IV będzie miało swoją premierę w 2021 roku. Co ciekawe beta testy mają już ruszyć w 2020 roku, co stoi trochę w kontrze do tego co ujawnili deweloperzy.

Oczywiście od tego czasu minęło kilka miesięcy. W procesie deweloperskim Diablo 4 mogło zajść wiele zmian, o których źródło już się nie dowiedziało i być może cały proces w związku z premierą gry został znacznie przełożony. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele ujawnionych informacji po prostu się potwierdziło i rok 2021 może nie być tak nierealny jak nam się wydaje.