Premiera Diablo 4 – zamieszanie z godzinami startu rozwiane przez Blizzarda

Rod Fergusson postanowił rozwiać wątpliwością dotyczące premiery Diablo 4. Poznaliśmy szczegółowe godziny startu serwerów.

premiera diablo 4 - godziny startu serwerów

Diablo 4 w najbliższy weekend doczeka się bety Server Slam, 48 godzinnych testów skupionych na wytrzymałości serwerów, dając graczom do dyspozycji cały content premierowy I aktu, który zdołamy ograć do maksymalnie 20 poziomu bohatera. Jednak fanów jeszcze bardziej zadziwił mail wysłany przez Microsoft precyzując datę premiery na 1 czerwca.

Rod Fergusson, szef franczyzy Diablo rozwiał wątpliwości dotyczące szczegółów premiery i godzin startu serwerów Diablo 4 w czerwcu. Na swoim profilu na Twitterze napisał dokładne godziny startu, które my przełożyliśmy na polską strefę czasową. W swojej wypowiedzi wyjaśnił również, że data 2 czerwca w ramach Early Access i 6 czerwca to orientacyjne daty marketingowe ponieważ wtedy wszystkie regiony świata będą mogły już ogrywać produkcję Blizzarda.

Premiera Diablo 4 – godziny startu serwerów

Szczegółowe godziny startu Diablo 4 wyglądają następująco:

  • Premiera Early Access (dla posiadaczy wersji Deluxe i Ultimate):
    • Data uruchomienia serwerów: 1 czerwca, godzina 16:00 czasu pacyficznego (2 czerwca, godzina 01:00 w nocy czasu polskiego),
  • Oficjalna premiera gry dla całego świata i posiadaczy zwykłej wersji gry:
    • Data uruchomienia serwerów: 5 czerwca, godzina 16:00 czasu pacyficznego (6 czerwca, godzina 01:00 w nocy czasu polskiego).

Jak wyżej napisano, polscy gracze zagrają dopiero 2 czerwca o 1 w nocy. Maile, które wysyłał Microsoft odnoszące się do wersji Ultimate dotyczyły również graczy posiadających wersję Deluxe. Jednak strefa czasowa podana w mailu dotyczyła Ameryki Północnej, a nie Europy. Dodatkowo w bazie Microsoftu musiał istnieć błąd, który premierę wersji Ultimate miał ustawioną o innej porze niż posiadaczy wersji Deluxe. Microsoft po prostu zaktualizował te dane.

W tym miejscu zachęcam do obserwowania moich kanałów na platformach Youtube, Twitch i TikTok ponieważ już zamieszczam tam sporo informacji o grze, a im bliżej premiery tym więcej mięcha dostaniecie. Listę kanałów prezentuję poniżej:

A już w najbliższy weekend, w dniach 12-14 maja, odbędą się ostatnie, przedpremierowe beta testy Diablo 4 w ramach akcji Server Slam – testów wytrzymałościowych serwerów gry.