To nie Rathma przyzwał Lilith w zwiastunie Diablo 4

Przez spory czas wierzyliśmy, że to Rathma przywołał Lilith w zwiastunie Diablo 4. Jak się jednak okazuje najpewniej to nie on, a starzy Lilith, Kult Trójcy odpowiada za jej sprowadzenie.

to nie rathma wezwał lilith a kult trójcy

Rathma i Lilith są odwiecznymi wrogami. Rathma jako Nekromanta musi dbać o zachowanie balansu między dobrem i złem, podczas gdy Lilith zaburzała go zamierzając wykorzystać ludzkość do wojny z Niebiosami i Piekłami. Od Wojny Grzechu wiemy, że oboje nie pałają do siebie zbytnią sympatią, jednak po przeanalizowaniu plików udostępnionych przez Blizzarda i meta danymi okazało się, że pracownicy Blizzarda określili owego kultystę imieniem Rathma.

Już jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam obszerną opinię Anubina, który poddawał pod wątpliwość tożsamość kultysty. Sam nie wierzył w to, aby to właśnie Rathma przywołał Lilith o czym pisaliśmy poniżej.

Ostatecznym dowodem na to kim może być kultysta znajdziemy w omawianym przez niego fragmencie odnoszącym się do panelu Diablo IV World & Lore, w którym to jeden z deweloperów określił kultystę jako przedstawiciela Kultu Trójcy, z którym Lilith zażarcie walczyła. Na jego czele stał jej ojciec Mefisto, ale działaniami w Sanktuarium zarządzał jej brat Lucion, z którym nie miała zbyt dobrych relacji.

Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje dalej czy Kult Trójcy rzeczywiście powrócił i jest zarządzany przez Mroczną Trójcę czy jest oddolną inicjatywą ludzi.