Tryb PvP/PvE pojawi się w Diablo 4

David Kim, który rozmawiał z Rhykkerem zdradził, że firma testowała już mieszany tryb PvP/PvE w Diablo 4.

mieszany pvp pve w diablo 4

Areny w Diablo 3 okazały się namiastką tego czego oczekiwali gracze. Funkcjonalność, która była wielbiona w Diablo 2 poszła w niepamięć, ale David Kim daje nadzieję, że ta powróci w Diablo 4.

Podczas zeszłorocznego BlizzConu deweloperzy odpowiadali na pytania streamerów i ich społeczności podczas oficjalnych pokazów gry. Rhykker, który jest jednym z najpopularniejszych zachodnich twórców Diablo dowiedział się kilku ciekawych rzeczy odnośnie trybu PvP w Diablo 4. Ma być on mieszanką z trybem PvE.

Testujemy tryby PvP, które mogłyby być fajne w Diablo 4. Wszystko idzie po naszej myśli, ale nie znaleźliśmy jeszcze tego czegoś, co pokochamy, zatem więcej informacji będziemy mogli udzielić w przyszłości.

To czego poszukujemy w Diablo 4 to mieszany tryb PvP i PvE ponieważ czujemy, że podstawową funkcją w Diablo 4 jest eliminowanie mobów i potworów i stawanie się coraz potężniejszym. Dlatego w meczach PvP chcemy również wziąć to pod uwagę, ale również umożliwić eliminacje innych graczy.

Powyższa wypowiedź nie brzmi dobrze jeśli zadania do pokonania przeciwnika będą brzmiały w stylu zabij szybciej X mobów. Z drugiej strony w Sea of Thieves gracze, którzy przegrają potyczkę z przeciwnikiem tracą niemal wszystko, a szkoda byłoby tracić sprzęt po jednej przegranej walce w Diablo.