W Diablo 4 będziemy posiadać własną stajnię dla wierzchowców…wielu wierzchowców…

Jeden z ostatnich piekielnych kwartalników ujawnił, że w Diablo 4 będziemy mogli dekorować wierzchowce. W wywiadzie dla europejskich mediów Blizzard przyznał, że gracze będą posiadać również stajnie, w których będą mogli umieścić wiele wierzchowców.

wierzchowce w Diablo Immortal

Wierzchowce to jedna z nowości jaką zobaczymy w Diablo IV. Ogromny otwarty świat ma pozwolić graczom na zwiedzanie świata Sanktuarium w zupełnie nowy sposób, a wierzchowce mają ten czas przyspieszyć i urozmaicić. Dlatego też w jednym z ostatnich Piekielnych Kwartalników Blizzard ujawnił, że będziemy mogli posiadać wierzchowce, które będzie można przystrajać różnymi emblematami, trofeami etc. Informację tą potwierdzono podczas grupowego wywiadu z największymi mediami gamingowymi w Europie podczas tegorocznego BlizzConu.

Cytaty poniżej pochodzą z portalu Komputer Świat, który uczestniczył w trakcie wywiadów z deweloperami.

Zaprojektowaliśmy naprawdę mnóstwo kosmetycznych przedmiotów dla wierzchowców. Niektóre z nich zdobędziemy z otrzymywać za wykonanie questów lub udział w jakimś wydarzeniu, ale zdarza im się „wypadać” także i w bardzo nieoczywistych sytuacjach podczas rozgrywki.

John Mueller, Diablo 4 Art Director

Podczas wywiadu Blizzard przyznał również, że gracze będą posiadali własne stajnie, w których będą przetrzymywane wszystkie posiadane przez nich wierzchowce.

Gracze będą mieli także do dyspozycji stajnie, w których będą mogli przetrzymywać wszystkie swoje konie.

John Mueller, Diablo 4 Art Director

Co jednak ciekawe, stylistyka gry nie pozwoli nam na ujeżdżanie potworów. Blizzard uznał, że tego typu rozwiązanie nie pasuje do klimatu świata Sanktuarium

W grze nie planujemy żadnych „ujeżdżalnych” stworów rodem z high fantasy, nie do końca sprawdziłyby się w świecie Sanktuarium.

John Mueller, Diablo 4 Art Director

Jest to dosyć nietypowe rozwiązanie i ciekawi mnie w jaki sposób Blizzard do tego podejdzie. Czy stajnia będzie dostępna w jednej konkretnej lokalizacji. Czy będzie jedynie wirtualną bazą, w której z miejsca zmienimy wierzchowca i ruszymy nim w podróż po Sanktuarium. Jak sądzicie?