Więcej nowości z Diablo 4 i Diablo Immortal w 2020? Blizzard poszukuje nowego Community Managera

Blizzard w ciągu ostatnich tygodni uruchomił sporą liczbę ofert pracy. Jedną z nich jest stanowisko Community Managera dla Diablo 4 i Diablo Immortal.

nowy community manager diablo

Od zapowiedzi Diablo immortal minęło już niemal półtora roku i w dalszym ciągu nie dowiedzieliśmy się o niej praktycznie żadnych nowych informacji. Może to mieć związek z przygotowaniem strategii marketingowej, w której udział będzie musiał wziąć Community Manager, który do tej pory nie został jeszcze wybrany, a której oferta pracy została zamieszczona na stronie Blizzarda.

Nowy Community Manager dla Diablo

Oferta nie dotyczy bezpośrednio samego Diablo Immortal, a całego segmentu gier z serii Diablo. Nowa osoba, która zostanie zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiadała za całokształt komunikacji do fanów i przygotowywanie materiałów promocyjnych oraz ich optymalizację. Jednak to co skupia naszą uwagę to fakt, że potencjalny kandydat musi posiadać doświadczenie w tworzeniu społeczności gier związanych z grami mobilnymi.

Przyczyn zatrudnienia nowego Community Dewelopera są przynajmniej trzy. Pierwsza to odejście Nevalistis, bądź przejęcie przez nią innych obowiązków w firmie, druga to potrzeba zatrudnienia dodatkowego CM’a do obsługi zapytań społeczności i wsparcia Nevalistis w jej aktualnych obowiązkach. Trzecia to rzecz jasna utworzenie stanowiska specjalnie pod Diablo Immortal.

Najprawdopodobniejszy scenariusz to taki, w którym Nevalistis dalej zajmuje się grami z serii Diablo i nową odsłoną, a drugi Community Manager będzie odciążał ją w działaniach skupionych na Diablo Immortal oraz mniejszym wsparciem przy Diablo 4.

Zatrudnienie nowego CM’a świadczy o tym, że deweloperzy w tym roku będą zamieszczać znacznie więcej informacji o obu grach (w przypadku Diablo 4 mamy przynajmniej zapowiedź kwartalnych podsumowań prac nad grą).