Zaprezentowany wczoraj „nowy” gameplay z Diablo 4 to fake news

Wczorajszego dnia większość polskich mediów oznajmiła całemu światu, że do sieci wyciekł całkowicie nowy gameplay Diablo 4. I jak bardzo się nabrały w pogoni za sensacją.

diablo 4 nowy gameplay to fake news

Większość z Was być może zauważyła już sprostowania redakcji piszących o „nowym” gameplayu z Diablo 4 prezentującym rozgrywkę Barbarzyńcą w Diablo 4. W pogoni za sensacją niektóre osoby nie sprawdziły pochodzenia filmu z Youtube i wyszło co wyszlo. Nowy gameplay wcale nie jest nowy a jest jedynie uciętą kopią materiału dostępnego na oficjalnych kanałach Blizzarda i materiałach prasowych.

Tylko do tego momentu materiał obejrzano niemalże 200 000 razy. I może byłoby to coś niesamowitego gdyby nie fakt, że materiał jest w niskiej jakości, jest skrócony i ma uciętą część ekranu. Wystarczy spojrzeć chociażby na materiał zaprezentowany przez Game Informer.

Niestety portale takie jak gry-online, benchmark czy ppe uległy pędowi zamieszczając owe gameplaye jako nowość. Jasne, każdemu może się potknąć noga. Nie piszemy tego newsa aby umniejszać ról tych portali w branży gamingowej.

Przestrzegamy jednak przed przeterminowanym newsem sprzedawanym w nowej okładce.