Zmarł Andrzej Gawroński, polski Deckard Cain Diablo 2 i Diablo 3

Smutna wiadomość dotarła do nas z kraju. Zmarł Andrzej Gawroński, polski głos Deckarda Caina w Diablo 2 i Diablo 3.

Zmarł polskie aktor głosowy Decarda Caina

Andrzej Gawroński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów dubbingowych w kraju. Wraz z Jarosławem Boberkiem nagrali największą liczbę kwestii dubbingowych tak w filmach czy animacjach. W swojej karierze Andrzej Gawroński miał swój udział w filmach Avengers, Harrym Potterze, Avatarze, czy grach takich jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Dragon Age: Początek, Wiedźmin Heroes of the Storm, Overwatch czy właśnie wspomniane w tytule Diablo 2 i Diablo 3.

O śmierci aktora poinformował profil Widzę głosy na Facebooku.

https://www.facebook.com/1506149493026979/photos/a.1694899917485268/2366308050344448/

Andrzeja Gawrońskiego zdecydowana większość graczy zapamięta za nieśmiertelny cytat „Zostań na chwilę i posłuchaj”, który mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć podczas premiery Diablo 2 w 2000 roku. Niemalże w roku 20 rocznicy gry otrzymujemy tak smutną wiadomość.

Aktualnie nie ma podanych żadnych szczegółów czy jego odejście było związane z chorobą czy wiekiem. Urodzony w 1935 roku aktor przeżył 85 lat.

Nie wiemy również, czy Pan Andrzej podkładał głos dla Deckarda Caina w mobilnej wersji Diablo Immortal. Gra powoli zbliża się ku premierze, ale nie jest jasne czy produkcja doczeka się wersji językowych tak dźwiękowych jak i tekstowych. Być może będzie ostatnią grą, w której usłyszymy jego nieśmiertelny głos. Do tej pory jedną z ostatnich gier, w których mogliśmy usłyszeć jego głos było wspomniane wyżej Heroes of the Storm oraz Overwatch, której kwestie możecie przesłuchać poniżej.

Pogrzeb Pana Andrzeja Gawrońskiego odbędzie się w środę, 9.09 o godzinie 13:00 na cmentarzu na Powązkach w Warszawie. Jeśli ktoś z Was jest w okolicy może pożegnać go wraz z najbliższymi.