Zwiastun Diablo IV miał być znacznie brutalniejszy

Pamiętacie zwiastun Diablo IV z zeszłego roku? Okazuje się, że miał być znacznie brutalniejszy!

wiedźma/warlock i kapłan potencjalnymi klasami w Diablo 4

Podczas zeszłorocznego BlizzConu deweloperzy ujawnili nam tak długo wyczekiwany zwiastun i gameplay z Diablo 4. Cinematik noszący nazwę „We trzech kroczą” ociekał brutalnością, ale jak się okazuje całość mogła być jeszcze bardziej krwawa.

Diablo III według wielu osób okazało się totalną klęską nie tylko z powodu małej liczby mechanik dostępnych podczas premiery gry, ale również ze względu na ukierunkowanie wizji artystycznej ku produkcjom azjatyckim, szczególnie ku rynkowi chińskiemu. Charakterystyczny klimat gore czy symbolika satanistyczna były niedopuszczalne, jeśli gra miała pojawić się w Chinach.

W wywiadach z dziennikarzami deweloperzy ujawnili, że w trakcie pre-produkcji cinematiku musieli „spuścić z tonu” jeśli chodzi o brutalność zwiastuna Diablo 4. Najwyraźniej wielu deweloperów chciało mocno powrócić do korzeni zapewniając graczom mroczny klimat, ale decydenci nie pozwolili na ten krok nie chcą zapewne odstraszać młodszego pokolenia. Widać to chociażby w pierwszej scenie rozrywania ciała pierwszego z poszukiwaczy przygód, który został umieszczony na jednym z „totemów”.

Jeśli już w takich kwestiach deweloperzy prowadzili gorące dyskusje może oznaczać, że klimat Diablo 3 odejdzie do lamusa. Na początku tego roku pisaliśmy Wam o wywiadzie z deweloperami, którzy wyraźnie podkreślali, że nowa odsłona ma być mroczna i krwawa.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do klimatu gry jaki nam zaoferuje Blizzard. Oczywiście pozostaje jeszcze sporo pracy przed deweloperami ponieważ część społeczności nie jest zadowolona z konceptów graficznych bohaterów i samych efektów umiejętności. Jednak na zmiany przyjdzie nam jeszcze poczekać.