50% graczy Diablo Immortal nigdy nie grało wcześniej w gry Blizzarda

Aż 50% graczy Diablo Immortal nigdy wcześniej nie miało styczności z grami Blizzarda.

ponad 50% graczy Diablo Immortal po raz pierwszy w Blizzardzie

Diablo Immortal to najnowsza mobilna produkcja, za którą ciągle ciągnie się smród. Najpierw z powodu ogłoszenia mobilniaka aniżeli Diablo 4 w 2018 roku na BlizzCon 2018, by następnie zostać skatowanym przez społeczność i influencerów za liczne mechaniki P2W. Jak się jednak okazuje, produkcja gry była strzałem w dziesiątkę bo połowa graczy Diablo Immortal to zupełnie nowe osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z grami dewelopera.

Podczas prezentacji wyników finansowych za 2 kwartał 2022 roku włodarze studia podsumowali start Diablo Immortal na całym świecie. Okazuje się, że w samym czerwcu Blizzard zwiększył średnią miesięczną liczbę graczy z 22 milionów do 27 milionów. Wpływ na ten wzrost miała premiera Diablo Immortal, która dodatkowo ściągnęła całą rzeszę osób, które nigdy wcześniej nie zagrały w żadną grę Blizzarda.

Ponad połowa kont graczy [w Diablo Immortal, przyp. red.] są nowe w Blizzardzie.

5 milionów nowych graczy Diablo Immortal w czerwcu

Biorąc pod uwagę, że logując się do gry gracze byli zachęcani do logowania się danymi konta Battle.Net daje to ogromną liczbę. Tylko do połowy czerwca Diablo Immortal zebrało ponad 10 milionów graczy. Można więc podejrzewać, że przynajmniej 5 milionów to właśnie nowe osoby, które poznają dopiero markę.

Od tego czasu publika Diablo Immortal znacznie wzrosła. Na dziś gra ma już oficjalnie ponad 30 milionów graczy.

Źródło: Activision Blizzard