Baal potwierdzony w Diablo Immortal dzięki książce Blizzarda!

Ball jako jeden z Pierwotnych Złych powróci w Diablo Immortal. Oficjalne potwierdzenie znajduje się w książce Blizzarda!

baal diablo immortal

O tym, że Baal ma powrócić pisaliśmy już Wam w maju. Jeden z braci Mrocznej Trójcy widoczny jest na zwiastunie gry, który po raz pierwszy został zaprezentowany podczas BlizzCon 2018. Kolejne oficjalne źródło potwierdza jego obecność w grze.

Baal w The Art of Diablo

Podczas zeszłorocznego BlizzConu Blizzard wydał nową książkę Diablo, The Art of Diablo. Książka prezentuje koncepty graficzne i prace artystów Blizzarda, którzy na przestrzeni lat pracowali nad mroczną produkcją. Co jednak ciekawe książka ta została uzupełniona o opisy. Ciekawy jest szczególnie ten dotyczący Baala, Pana Zniszczenia.

Jeśli powyższy obrazek jest nieczytelny poniżej wrzucamy jedynie fragment dotyczący Baala.

Baal ponownie pojawia się w Diablo: Immortal w wydarzeniu pokazującym jego sylwetkę sprzed jego schwytania wieli temu.

Zastanawia mnie powyższy cytat. Najpewniej odnosi się on do wydarzeń mających miejsce w Lut Gholein jeszcze przed uwięzieniem Baala w ciele Tal Rasha.

W ramach przypomnienia: w czasach istnienia zakonu Horadrimów na długo przed drugą częścią gry, Baal w trakcie swojej wędrówki po Sanktuarium ukrył się w Lut Gholein. Zakon z Tal Rashą jako przywódcą zastawił sidła na Pierwotnego Złego podczas opuszczenia przez niego miasta, ale ten zdążył w międzyczasie zniszczyć swój Kamień Duszy. Tal Rasha zdołał jednak uwięzić duszę demona w odłamkach kamienia, ale aby ją tam utrzymać powziął decyzję o wbiciu go w swoje ciało, które miało od tej pory być jego wiecznym więzieniem.

Przyznam się, że jestem strasznie ciekawy wydarzeń mających miejsce w Diablo Immortal. Powrót Pierwotnych Złych, pomoc Adrii w zdobyciu ich dusz i ukryciu ich w Czarnym Kamieniu Dusz. To tylko dwie teorie odnoszące się do rozbudowanego wątku fabularnego mobilnej produkcji Blizzarda.