Blizzard o dacie premiery Diablo Immortal

Blizzard milczał na temat Diablo Immortal od BlizzCon 2019. W końcu przemówił w sprawie daty premiery.

wystartowały wewnętrzne testy diablo immortal

Zniecierpliwienie fanów Diablo Immortal zaczyna powoli rosnąć. Data premiery gry jest bardzo wyczekiwana przez wszystkich fanów, ale jak dotąd deweloperzy milczeli w jej sprawie. Wraz z tą informacją zaczęło w społeczności panować przeświadczenie, że Blizzard będzie chciał się wycofać z produkcji i ją anulować, co zostało zanegowane przez Nevalistis, Community Manager [Neva pod koniec marca zakończyła pracę w Blizzardzie] franczyzy Diablo. Diablo Immortal powstaje, ale kiedy odbędzie się premiera gry, tego nie wiemy. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Nie mamy jeszcze ustalonej daty premiery czy okresu, w którym chcemy wydać grę. Zaprezentowaliśmy mały update o grze podczas BlizzCon 2019 (gdzie pokazaliśmy grywalne demo), a Wyatt na Reddicie wyjaśnił zainteresowanym cały kontekst. Zapewne łatwo było przeoczyć te wszystkie informacje przy zapowiedzi Diablo IV, ale to ogłoszenie potrzebowało przestrzeni by zabłysnąć. W Diablo wiele się teraz dzieje i chcemy być transparentni o jakiej grze aktualnie rozmawiamy (nie powodując zamieszania i niezrozumienia).

Nie mam nic ponadtto do dodania poza tym, że kiedy będziemy mieć coś nowego, nie będziemy wstydzili się z ogłoszeniem. Wiemy, że wielu z Was jest zainteresowanych tym, nad czym pracujemy i chętnie to pokażemy, kiedy będzie gotowe.

Oznacza to ni mniej ni więcej, że w dalszym ciągu musimy czekać na Diablo Immortal. Dobra wiadomość to taka, że deweloperzy cały czas pracują nad grą, więc kilku śmieszków na Facebooku nie będzie miało argumentu.

W sieci pojawiają się rzecz jasna plotki i przecieki, z których wynika, że Diablo Immortal ma mieć swoją premierę w 2 kwartale tego roku. Nie są to jednak w żaden sposób potwierdzone informacji i nie można brać ich za pewnik.

Jak myślicie, kiedy Diablo Immortal ostatecznie pojawi się na rynku?