Czym jest Diablo Immortal?

Odpowiadamy na pytanie wielu użytkowników. Czym jest Diablo Immortal? Co to za gra i na czym w nią zagramy.

premiera diablo immortal w 2022 roku

Diablo Immortal to nadchodząca najnowsza odsłona gry, która jest zarówno prequelem Diablo III jak i sequelem Diablo II. Gra po raz pierwszy została zaprezentowana podczas BlizzCon 2018, na którym miałem okazję uczestniczyć, a który został ogłoszony najgorszym konwentem Blizzarda w historii. I nie dlatego, że sama atmosfera była zła, ale właśnie z powodu zapowiedzi gry mobilnej, aniżeli kontynuacji w postaci gry Diablo IV.

Czym właściwie jest Diablo Immortal?

Diablo Immortal to gra MMOARPG co oznacza, że jest fabularną, masywną multiplayerową sieciową grą akcji, w którym gracze będą mogli grać wyłącznie na urządzeniach mobilnych uzbrojonych w systemy Android i iOS.

Diablo Immortal cofnie nas w czasie w okres pomiędzy wydarzeniami z Diablo II, a Diablo III. Poznamy szczegóły tego co działo się ze światem Sanktuarium po zniszczeniu Kamienia Świata przez archaniła sprawiedliwości Tyraela w wyniku spaczenia go przez Baala, Pana Zniszczenia, jednego z trzech braci Mrocznej Trójcy, Pierwotnych Złych. Wydarzenia zaprezentowane w grze pokażą świat gry na 5 lat po zniszczeniu kamienia, gdy Sanktuarium pogrąża się w jeszcze większym chaosie. Resztki kamienia porozrzucane na całym świecie powodują wypaczenie okolicy. Demoniczne stwory pod przywództwem przybocznego Diablo, Skarna postanawiają odzyskać wszystkie części kamienia aby ponownie wskrzesić swojego Pana Grozy, samego Diablo.

Mechanika gry Diablo Immortal

Diablo Immortal podobnie jak poprzednie odsłony gry polegać będzie na wyżynaniu kolejnych hord przeciwników wypełniając przy tym misje fabularne. Te z kolei będziemy mogli wykonywać samodzielnie bądź w drużynie z innymi graczami. Gra zaoferuje nam wiele lokalizacji, w których będziemy mogli przemierzać świat oraz jeszcze więcej lochów, w których będziemy mogli ubijać bossów i sługów Piekielnych Piekieł.

W grze będziemy mogli wybrać spośród 6 klas postaci: Barbarzyńcy, Krzyżowca, Czarodziejki, Łowcy Demonów, Nekromanty oraz Mnicha. Każdy z bohaterów będzie posiadał unikalne umiejętności, które będzie mógł łączyć w combosy oraz wykorzystywać umiejętności ultymatywne.

Aktualnie otwarte są zapisy do Diablo Immortal na platformie Android. Zapisy na platformie iOS jeszcze nie ruszyły.