Deweloperzy testowali system run w Diablo Immortal

System run w Diablo 2 był bardzo popularny. Diablo Immortal będzie posiadało system gniazd, przy czym deweloperzy testowali już klejnoty i runy.

system gniazd na klejnoty i runy w diablo immortal

Diablo Immortal mimo, że wprowadzi nową jakość w grach mobilnych będzie grą uproszczoną pod względem innych odsłon Diablo. Trzeba ten fakt brać pod uwagę ponieważ rozgrywki mobilne często charakteryzują się znacznie mniejszą liczbą contentu aniżeli ich PCtowe wersje.

Diablo Immortal będzie różniło się od poprzednich odsłon pod wieloma względami. Dotyczy to nie tylko mechaniki gry ale również systemów, które będą zaimplementowane w grze. W przypadku mobilnej odsłony gry deweloperzy pracują nad odpowiednim systemem gniazd w grze.

Czy runy znajdą się w Diablo Immortal?

Runy to temat, który dręczy graczy od wielu lat. System, który bardzo dobrze sprawdził się w Diablo 2 został skasowany w trakcie prac nad trzecią odsłoną gry. Były to czasy kiedy gry zaczęto tworzyć pod osoby, które nie chcą zbyt dużo myśleć i najpewniej to było jedną z przyczyn klęski Diablo III.

Podczas BlizzCon 2018 deweloperzy rozmawiali z fanami o świecie Diablo Immortal, a podczas panelu Q&A padło pytanie odnoszące się bezpośrednio do systemu run i tego czy znajdzie się w grze. Wyatt Cheng ujawnił, że co prawda deweloperzy nie mogą rozmawiać na temat gniazd i run jednak poinformował zebranych fanów, że w siedzibie Blizzarda pracują nad tymi systemami ponieważ zależy im aby część mocy legendarnych przedmiotów była uzależniona od itemizacji. Na czas konwentu deweloperzy testowali systemy oparte na runach oraz kamieniach legendarnych. Nie mając jeszcze ustalonych szczegółów dotyczących mechaniki systemu, mają w głowie również pomysły na zupełnie nowy system itemizacji przedmiotów. Nie ujawnił jednak jaki.